środa, 19 czerwca 2024r.

Pływackie Mistrzostwa

Autor: |

W miniony weekend na basenie Parku Avia odbyły się VI Otwarte Mistrzostwa Lubelszczyzny w Pływaniu Masters – Puchar Polski Masters 2024. Wysoki poziom, świetna organizacja i doskonała atmosfera – tak można podsumować zmagania w lotniczym mieście.

Na zawody do Świdnika zjechali się zawodnicy z 25 klubów z Polski: MUKS Zgierz , Water Squad Warszawa, UKS Cityzen Poznań, Warsaw Masters Team, Masters Białystok, SP Masters Olsztyn, TP Weteran Zabrze, KS Korona 1919 Kraków, Masters Lublin, UKS Peyomi Tarnów, Masters Zdzieszowice, MPKS Orka Ciechanów, Swim Team Lubartów, KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki, iSwim Białystok, UKS Wodnik 29 Katowice, GP Gdynia Masters, UKS Jasień Sucha Beskidzka, UKS Delfin Masters Tarnobrzeg, Mako Warszawa, Masters Krosno, JK Team Kraków , UKS Trójka Puławy i zawodnicy niezrzeszeni.

O poziomie rywalizacji w Świdniku świadczą dwa nowe rekordy Polski:

– Agnieszka Kaczmarek z Water Squad Warszawa na dystansie 100 metrów stylem grzbietowym.

– Jerzy Mroziński z Wodnik 29 Katowice na dystansie 100 metrów stylem klasycznym.

Wśród zawodniczek triumfowały:

1. Karolina Szyszkowska z Water Squad Warszawa

2. Agnieszka Kaczmarek z Water Squad Warszawa

3. Mariola Kuliś z Korona 1919 Kraków

U Panów podium przedstawia się następująco:

1. Marcin Kaczmarek z Water Squad Warszawa

2. Kamil Bryła niezrzeszony

3. Leszek Madej z Warsaw Masters Team

W klasyfikacji drużynowej wygrali za to gospodarze:

1. Masters Avia Świdnik

2. MUKS Zgierz

3. Water Squad Warszawa

Skład mistrzowskiego zespołu Masters Avia Świdnik:

Barbara Brendler, Edyta Lipiec, Magdalena Kędzierska, Joanna Sekuła , Zdzisław Stypiński, Piotr Konstanciuk, Cezary Lipiński, Rafał Zielonka, Jakub Kozłowski, Andrzej Mazur, Patryk Lis, Przemysław Lis, Sebastian Pranagal, Damian Dajnowski, Michał Rzepecki, Emil Krzykała i Tomasz Sitkowski

– Chcielibyśmy podziękować wszystkim zawodnikom, którzy zjawili się na zawodach w Świdniku. Była to liczna, 91-osobowa grupa, której podobało się u nas i chcą wrócić tu za rok. Dziękujemy także załodze Parku Avia za pomoc w organizacji, Pani Agnieszce, bez której by się to wszystko nie udało. Wielkie brawa także dla naszych zawodników. 17-osobowa, pierwszy raz tak liczna załoga Masters Avia Świdnik wystąpiła w takich zawodach i zdobyła pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej. Jest to dla nas duże osiągnięcie. Liczę na to, że za rok przyjedzie do nas jeszcze więcej zawodników z całej Polski, a my powtórzymy ten sukces drużynowy. Wszystkim gratulujemy startów i zapraszamy za rok – podsumował Tomasz Sitkowski z Masters Avia Świdnik.

Jednym ze zwycięzców był Marcin Kaczmarek z Water Squad Warszawa. Jak on ocenia zawody w Parku Avia?

– To były chyba najlepsze zawody na jakich ostatnio byłem pod względem organizacji, a jeżdżę na imprezy takiej rangi cyklicznie. Świetnie przygotowany obiekt, super sędziowie, bardzo dobra atmosfera i liczę na to, że za rok też się tutaj pojawię.

Świdnickie zmagania obserwował także Wiceprezes Polskiego Związku Pływackiego Jacek Thiem, który nie krył podziwu dla poziomu i organizacji zawodów:

– Za nami fajne dwudniowe zawody, jak widać wszyscy wracają z nich zadowoleni. Z tego co się zdążyłem zorientować, to padły dwa rekordy Polski. Fajna rywalizacja, doskonała organizacja. Pierwsze zawody tego typu zorganizowane przez Mastersów ze Świdnika, także gratulacje dla nich. Warto dodać także bardzo dobre prowadzenie wszystkiego przez spikera, co pozwoliło zdynamizować zawody. Także oceniając obsługę techniczną można śmiało powiedzieć, że wszystko zagrało. Świetna atmosfera bijąca od ludzi, którzy prowadzą ten obiekt z Panią Dyrektor Agnieszką Nowak-Szpurą na czele. Myślę, że ci co nie przyjechali już tego żałują. Całe zawody uważam za udane, to był idealny przedsmak tego, co czeka nas niedługo na Mistrzostwach Polski w Lublinie.

Artykuł przeczytano 164 razy

Last modified: 27 maja, 2024

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content