sobota, 24 lutego 2024r.

Pisanka, palma, a może stroik?

Autor: |

Młodzi, jak i nieco starsi artyści mogą już szukać inspiracji i rozpocząć prace nad swoimi dziełami. Miejski Ośrodek Kultury po raz piętnasty ogłosił Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Święta Wielkiej Nocy” – tradycja i współczesność. Przyjmowane są prace malarskie, palmy wielkanocne, stroiki, pisanki i ozdoby na stół.

– Konkurs co roku cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno mieszkańców Świdnika, jak i całego województwa. Zachęcamy, by artyści i tym razem pokazali nam Wielkanoc swoimi oczami – mówi Katarzyna Lis, zastępca dyrektora MOK.

W artystycznej rywalizacji mogą wziąć udział osoby od 5. roku życia. Uczestnik może zgłosić po jednej pracy do każdej z wymienionych kategorii: prace malarskie (format A3 lub A4); palmy wielkanocne; stroiki, pisanki i ozdoby na stół.

Prace wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia (do pobrania ze strony https://mok.swidnik.pl/xv-wojewodzki-konkurs-plastyczny-swieta-wielkiej-nocy-tradycja-i-wspolczesnosc/) należy dostarczyć osobiście do 22 marca, do godz. 16.00 do Miejskiego Ośrodka Kultury lub przesłać pocztą na adres: Miejski Ośrodek Kultury, al. Lotników Polskich 24, 21-040 Świdnik.

Zwycięzców poznamy 4 kwietnia, o godz. 12.00 podczas uroczystego otwarcia wystawy w galerii „Za szybą” w MOK. Wielkanocną ekspozycję będzie można oglądać do 16 kwietnia.

af

Artykuł przeczytano 963 razy

Last modified: 3 marca, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »