wtorek, 20 kwietnia 2021r.

Piosenki z duszą

Autor: |

Nie są lekkie, łatwe i przyjemne, mają jednak w sobie coś, co skłania do refleksji i dobrych emocji. W Internacie Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej odbył się VI Konkurs Piosenki z Duszą. Utwory zaprezentowało 22 wykonawców.

– Była to wyjątkowa edycja, bo ze względu na pandemię musiała odbyć się online. Zgłosiło się jednak bardzo wielu wykonawców, a poziom prezentowanych utworów był wysoki. Jest nam niezwykle miło, że konkurs dociera do tak licznych miłośników piosenki z duszą i z rangi powiatowej niepostrzeżenie przeszedł już do ogólnopolskiej. Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom artystycznym, szanownemu jury, a także Starostwu Świdnickiemu, patronowi honorowemu konkursu – mówi Małgorzata Kozak, wychowawca w internacie PCEZ.

W muzycznej rywalizacji wzięło udział 22 młodych artystów z Polski, Ukrainy i Kazachstanu, reprezentantów placówek oświatowych z terenu powiatu świdnickiego oraz z Lublina, Pszczelej Woli, Łęcznej i Szczecina. Wykonali, między innymi, utwory: „Małe tęsknoty” Krystyny Prońko, „Moje jedyne marzenie” Anny Jantar, „Dobranoc panowie” i Ludzkie gadanie” Maryli Rodowicz oraz „Kasztany” Nataszy Zylskiej.

Jury w składzie: Irena Glinka-animator kultury, Beata Golacik- poetka tworząca pod pseudonimem Kalina Kowalska i Dariusz Tokarzewski – artysta muzyk, po przesłuchaniu nagrań podkreśliło: – Gratulujemy wszystkim i cieszymy się, że młodzież tak garnie się do tego, by tworzyć i prezentować to, co im w duszy gra. Uczestnicy wybrali trudne piosenki, ale w większości poradzili sobie z nimi znakomicie. Zaśpiewali bardzo dojrzale.

Jurorzy przyznali następujące nagrody:

Kategoria szkoły podstawowe: I miejsce Lena Sikora (Szkoła Podstawowa nr 37 w Szczecinie), II miejsce Maja Mazurek (Szkoła Podstawowa nr 3 w Lublinie),  III miejsce Aleksandra Juchniewicz (Szkoła Podstawowa nr 68 w Szczecinie).

Kategoria szkoły ponadpodstawowe: I miejsce Julia Oleksyk (Internat PCEZ w Świdniku),

II miejsce Amelia Mikołajewicz (Bursa Szkolna nr 5 w Lublinie), III miejsce Patrycja Brzozowska (II LO w Świdniku).

Wyróżnienia: Jarek Broda (MOK w Świdniku), Joanna Grzegorczyk (LO w Łęcznej) i

Wiktoria Stadnicka (ZS nr 1 w Lublinie).

aw

Artykuł przeczytano 80 razy

Last modified: 1 kwietnia, 2021

Registration

Zapomniałeś hasło?