sobota, 24 lutego 2024r.

Pileckiego z wolnej ręki

Autor: |

Przedsiębiorstwo Komunalne Pegimek zbuduje brakujący odcinek ulicy rotmistrza Pileckiego o długości około 300 m. Inwestycja będzie kosztowała 1,7 mln zł, z czego prawie 900 tys. zł, pochodzi z dotacji z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Prace powinny zakończyć się jeszcze w tym roku.

– Skorzystaliśmy z przepisów umożliwiających powierzenie tego zadania z pominięciem procedury przetargowej spółce należącej w stu procentach do miasta i wykonującej na jego zamówienie ponad 90 procent zadań. Realizując dwuletni program modernizacji dróg lokalnych i uczestnicząc w innych inwestycjach drogowych na terenie miasta, spółka udowodniła swoje kompetencje i zdobyła referencje niezbędne do samodzielnego wykonywania tego typu przedsięwzięć. Dodatkowo, uzbroiła się w potrzebny sprzęt i zatrudniła specjalistów w dziedzinie drogownictwa. Mam nadzieję, że kolejnym zadaniem, jakie powierzymy Pegimekowi, będzie budowa ulicy Bartłomieja Kopera – mówi Marcin Dmowski, zastępca burmistrza.

Projektowana ulica będzie miała nawierzchnię asfaltową o szerokości 6 m. Projekt zakłada budowę chodników, dojść do furtek oraz zjazdów indywidualnych wyłożonych kostką brukową.

– Samodzielne wykonanie tej inwestycji będzie ważnym krokiem milowym w rozwoju naszej spółki. Jeszcze trzy lata temu wykonywaliśmy prace drogowe w bardzo ograniczonym zakresie. Pierwszym naprawdę poważnym zadaniem było uczestnictwo w programie modernizacji dróg gruntowych na terenie miasta. Przygotowując się do niego zatrudniliśmy fachowców z dziedziny drogownictwa i wyposażyliśmy się w specjalistyczny sprzęt, między innymi rozściełacz masy asfaltowej i dwa walce drogowe. W efekcie, w ciągu dwóch lat zupełnie nowe oblicze uzyskało prawie 60 odcinków dróg lokalnych o łącznej długości 11,5 km – tłumaczy Jerzy Irsak, prezes zarządu P.K. Pegimek.

 

Artykuł przeczytano 659 razy

Last modified: 28 kwietnia, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »