środa, 03 marca 2021r.

Pierwszy sparing na remis

Autor: |

W pierwszym sparingu podczas przygotowań do rundy wiosennej zagrali juniorzy starsi trenera Łukasza Jankowskiego. Żółto-niebiescy zremisowali w nim z Górnikiem Łęczna 3:3.

Pierwsze minuty meczu było dość spokojne. Piłką głównie operowali młodzi zawodnicy z Łęcznej, ale nie potrafili skonstruować akcji, która dałaby im prowadzenie. Avia odgryzała się głównie szybkimi akcjami bokami boiska. Po jednej z nich w dobrej sytuacji znalazł się rozpędzony Jakub Wójcik, jednak zbyt mocno wypuścił sobie piłkę i tak wyszła poza boisko. Kilka minut później w pole karne gości wbiegł z piłką Bartłomiej Poleszak. Napastnik Avii nie zmarnował tej okazji i dał swojej drużynie prowadzenie. Jeszcze przed przerwą żółto-niebiescy podwyższyli rezultat spotkania. Lewym skrzydłem popędził Bartosz Chabros i mocnym strzałem w długi róg nie dał szans bramkarzowi rywali.

Po przerwie zabrakło już na boisku takich graczy jak Poleszak, Chabros, Wójcik czy Borkowski. Do głosu doszli łęcznianie. Najpierw wykorzystali błąd golkipera Avii i nawiązali kontakt bramkowy. Górnik dalej atakował i po kilku dobrych sytuacjach oddał wreszcie celny strzał, z którym powinien poradzić sobie bramkarz. Jednak zamiast ładnej interwencji zrobił się remis. Goście uporczywie dążyli do strzelenia kolejnych bramek. Sprawdziło się wówczas powiedzenie, że niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. W polu karnym Górnika faulowany został jeden z zawodników testowanych i chwilę później sam wykorzystał jedenastkę. Świdniczanie nie dowieźli jednak korzystnego wyniku do końca. Górnik znów wykorzystał nieporadność obrońców Avii i strzałem z woleja ustalił wynik meczu na 3:3.

MKS Avia Świdnik – Górnik Łęczna 3:3 (2:0)

Bramki dla Avii: Poleszak, Chabros i zaw. testowany

Avia: Polański, Borkowski, Kępka, Ważny, Wdowicz, Bzowski, Pogorzałek, Wójcik, Olejnik, Chabros, Poleszak oraz Łobejko, Kura, Krawiec, Świdnik, Wojciechowski, Szeremeta, Kołodziej i dwóch zawodników testowanych.