piątek, 23 lutego 2024r.

Pierwsza pomoc krok po kroku

Autor: |

Wczorajszy dzień był dla uczestników świdnickiego Klubu Seniora okazją do usystematyzowania swojej wiedzy na temat pierwszej pomocy. Spotkanie z ratownikiem umożliwiło im nie tylko wysłuchanie teorii, ale także wzięcie udziału w praktycznych ćwiczeniach.

Seniorzy uczęszczający na spotkania do klubu przy ul. Norwida mieli okazję posłuchać kilku rad od ratownika medycznego. Co zrobić, by pomoc była skuteczna? Na co trzeba zwrócić uwagę, ratując życie innych? W jaki sposób pomagać dziecku, a jak dorosłemu? I wreszcie, jak krok po kroku powinna wyglądać pierwsza pomoc?

Spotkanie z ratownikiem medycznym to nie tylko czysta teoria. Dzięki fantomowi każdy z seniorów mógł samodzielnie zobaczyć, jak wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową. Kolejnym elementem spotkania było poznanie, jak działa defibrylator i jak należy z niego korzystać. Była również szansa, by przećwiczyć zakładanie opatrunku w przypadku zwichnięcia.

Ratownik opowiedział też, w jaki sposób należy postępować w przypadku zadławień czy reakcji alergicznych spowodowanych np. użądleniem lub ukąszeniem.

Przypomnijmy, że placówka powstała w listopadzie ubiegłego roku jako jedno z zadań projektu „Centrum Aktywności Społecznej w Świdniku”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Z zajęć korzysta 20 osób.

Artykuł przeczytano 891 razy

Last modified: 22 lutego, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »