niedziela, 19 maja 2024r.

Piękny jubileusz

Autor: |

200 lat życzyli Janinie Miszczak jej bliscy, przedstawiciele Urzędu Miasta z burmistrzem Waldemarem Jaksonem na czele oraz Zbigniew Twaróg, kierownik piaseckiego KRUS. Okazja była nie byle jaka, bo setne urodziny pani Janiny.

Dostojna jubilatka przyszła na świat 27 maja 1919 roku, w Niemienicach koło Krasnegostawu. Do Świdnika przyjechała w 1994 roku, kilka lat po śmierci męża. – Przez całe życie ciężko pracowałam na roli. Miałam sad i zwierzęta gospodarskie – konie, krowy, świnie. Trzeba je było nakarmić, napoić. Teraz cieszę się wszystkim, lubię towarzystwo ludzi – opowiada pani Janina, która dochowała się córki, wnuka, prawnuka, a nawet ciotecznej praprawnuczki.
Jaki jest sekret tak długiego życia? – Babcia jest bardzo wierząca, często się modli i chyba to jest to. Ma w sobie dużo energii, chociaż zdrowie już nie pozwala na poruszanie się, nawet po domu. Nie lubi samotności – wyjaśnia wnuk Piotr.
Waldemar Jakson życzył jubilatce przede wszystkim zdrowia i wielu łask Bożych. Wręczył również upominki oraz list gratulacyjny od premiera Mateusza Morawieckiego, z pozdrowieniami, wyrazami szacunku i podziękowaniami za „wszelkie trudy i owoce minionych lat, a także swoistą lekcję życiowej wytrwałości”. Zbigniew Twaróg przekazał natomiast dobrą nowinę o podwyżce emerytury. W tym szczególnym dniu nie zabrakło oczywiście urodzinowego tortu i symbolicznej lampki szampana.
aw

Artykuł przeczytano 3126 razy

Last modified: 27 maja, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content