piątek, 23 lutego 2024r.

Piaski. Zapisz się na montaż zbiornika na deszczówkę

Autor: |

Mieszkańcy gminy Piaski mają szansę zgłosić chęć udziału w programie budowy naziemnych lub podziemnych zbiorników gromadzących deszczówkę. Taki zbiornik powstanie nawet z 85 proc. dofinansowaniem.

Z dofinansowania skorzystają właściciele nieruchomości z terenu gminy. – Teraz sprawdzamy zainteresowanie mieszkańców, a to jest duże – mówi Anna Serafin z Urzędu Miejskiego w Piaskach. Z pytaniem o nabór dzwoni codziennie kilkanaście osób, spływają też ankiety.

Nabór trwa do końca czerwca. W grę wchodzi montaż naziemnych lub podziemnych zbiorników, które zgromadzą wodę deszczową, o pojemności 1000, 2000 lub 3000 litrów (w zależności od powierzchni dachu z jakiej spłynie deszczówka). Brany pod uwagę jest także montaż zbiorników na 5000 litrów. Zebraną wodę można użyć np. w ogrodzie lub do umycia samochodu. To oszczędność pieniędzy oraz działanie proekologiczne.

Mieszkańcy zainteresowani montażem zbiornika powinni uzupełnić wniosek dostępny na stronie www.piaski.pl. Dokument należy dostarczyć osobiście do Urzędu Miejskiego lub wysłać podpisany skan pocztą elektroniczną na adres zielonepiaski@piaski.pl

– Podkreślamy, że projekt będzie realizowany pod warunkiem zdobycia dofinansowania – zauważa Anna Serafin.

Wszelkie szczegółowe informacje zainteresowani uzyskają pod tel. 81 5657141, 537 497 410.

rp

Artykuł przeczytano 1342 razy

Last modified: 17 czerwca, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »