sobota, 19 września 2020r.

PCEZ szkołą innowacji

Autor: |

Kolejna świdnicka placówka wyróżniona za pracę i zaangażowanie. Tym razem, nagrodę otrzymało Powiatowe Centrum Edukacji Zawodowej. Placówka pochwaliła się certyfikatem „Szkoła Innowacji 2020”, który nadaje Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie.

Projekt był kierowany do szkół ponadgimnazjalnych: liceów, techników, zasadniczych szkół zawodowych oraz zespołów szkół. Lubelska uczelnia po raz 8. wybrała miejsca, w których realizowane są nowatorskie pomysły, wspierana jest praktyczna edukacja i kreatywność uczniów, promuje się przedsiębiorczość, realizowana jest współpraca międzynarodowa oraz podejmowane są wszelkie niestandardowe i innowacyjne działania.

– Nie jest to pierwsza nagroda, którą otrzymaliśmy od WSEI. Jednak bardzo się z niej cieszymy. Od 10 lat prowadzimy innowacje pedagogiczne. Najbardziej rozpoznawalna jest klasa mundurowa. Często można spotkać na terenie miasta naszych uczniów w charakterystycznych strojach. Inną innowacją jest program „Od technika do inżyniera”, który prowadzimy przy współpracy z Politechniką Lubelską. Dzięki takim działaniom nasi uczniowie mają okazję zdobyć przydatne umiejętności, takie jak obsługa programu „AutoCAD” albo wykonywanie ręcznego rysunku technicznego – mówi Anna Goral, dyrektor PCEZ.

Przedstawiciele świdnickiej placówki uważają, że otrzymanie certyfikatu to dobry prognostyk na najbliższy rok szkolny. Razem z tytułem, PCEZ otrzymało również podziękowanie od Teresy Bogackiej, kanclerz WSEI: – Mimo niesprzyjających okoliczności dziękujemy wszystkim za udział w 8. edycji projektu „Szkoła Innowacji”, a zwycięzcom składamy serdeczne gratulacje. Mamy nadzieję, że kolejna edycja odbędzie się już w normalnych warunkach i będzie okazją do spotkania i nagrodzenia państwa za ciężką i wymagającą pracę.

Patronat nad projektem objęli: Marszałek Województwa Lubelskiego, Prezydent Miasta Lublin oraz Lubelski Kurator Oświaty.

nat

Artykuł przeczytano 108 razy

Last modified: 3 września, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?