czwartek, 02 grudnia 2021r.

Paweł z brązem

Autor: |

Paweł Wilczopolski, świdniczanin, zawodnik LKSW Dan swój występ na tegorocznych mistrzostwach Europy kadetów starszych i juniorów w kickboxingu, które rozegrano w miejscowości Budva w Czarnogórze zaliczy z pewnością do najbardziej udanych w dotychczasowej karierze. W formule light-contact zdobył bowiem brązowy medal i tytuł drugiego wicemistrza kontynentu.

Po odpadnięciu w rywalizacji pointfighting, w której przegrał zaciętą walkę z późniejszym mistrzem Europy, Niemcem Miguelem Reislingiem, zmierzył się w ćwierćfinale  light-contact z Grekiem Konstantinosem Bourasem, którego pokonał przed czasem, w drugiej rundzie walki. Następnie przyszła kolej na Rosjanina Artura Tazhetdinova. Aktualny wicemistrz Rosji okazał się przeszkodą nie do przejścia, chociaż sędziowski wynik nie był jednogłośny (1:2). Przyszłość pokazała, że zacięty pojedynek P. Wilczopolski  stoczył również z późniejszym mistrzem Europy.

– Paweł dopiero rozpoczyna ”poważną” karierę w kickboxingu light-contact, chociaż ma już na koncie kilka nieprzeciętnych wyników. Należą do nich tegoroczny tytuł wicemistrza Polski, zwycięstwo w Pucharze Polski i brązowy medal Pucharu Świata w Budapeszcie. Wszystkie te osiągnięcia dały mu przepustkę do kadry Polski na występy w Budvie – mówi Piotr Bernat, prezes LKSW Dan Świdnik.

15-letni Paweł Wilczopolski jest uczniem I klasy Technikum Mechanicznego LCKZiU w Lublinie. Kickboxing  uprawia od 5 roku życia, a jego trenerami są Bartłomiej Daniel oraz Piotr Bernat. Wcześniej, w zdobywaniu tajników walk ciągłych, pomagał mu również Jakub Dańko.

Artykuł przeczytano 166 razy

Last modified: 16 listopada, 2021

Registration

Zapomniałeś hasło?