czwartek, 28 października 2021r.

Pani Janina czeka na pomoc

Autor: |

Zbiórka dla 70-letniej świdniczanki wciąż trwa. Pani Janina Prus otrzymała pomocną dłoń od Fundacji „Pomagamy Potrzebującym”. Jej celem jest zebranie 13 tysięcy złotych.

O historii pani Janiny pisaliśmy kilka miesięcy temu. Świdniczanka cierpi na wiele chorób. Ma, między innymi, cukrzycę, miażdżycę naczyń domózgowych, nadciśnienie tętnicze, chorobę niedokrwienną serca, Parkinsona i niedosłuch. Brakuje jej również środków na pokrycie kosztów utrzymania. Obawia się eksmisji.

– Jestem po dwóch udarach, mam niedokrwienne uszkodzenie prawego płata czołowego. W zatoce czołowej mam również twór tkankowy, który może okazać się nowotworem. Aby potwierdzić przypuszczenia, lekarze muszą otworzyć zatokę. Niestety, mój stan zdrowia jest bardzo zły i operacja jest dla mnie ryzykowana. Mogłabym jej nie przeżyć albo pozostać w ciężkim stanie bez świadomości – opowiada pani Janina.

70-latka marzy o spłacie zadłużenia mieszkania. Jego kwota wynosi 14 770,37 złotych.

– Jestem zmęczona psychicznie moją niepewną sytuacją. Problem zadłużenia pojawił się po śmierci męża. Żyłam wtedy w nędzy. Musiałam dokonywać wyboru, na co przeznaczę pieniądze: na jedzenie, leki czy opłacenie mieszkania. Niestety, nie starczało mi na wszystkie opłaty. Spłacenie mieszkania otworzyłoby drogę do remontu i dostosowania go do mojego stanu zdrowia – dodaje świdniczanka.

Niosą pomoc potrzebującym

Pomocną dłoń w stronę świdniczanki wyciągnęła Fundacja „Pomagamy Potrzebującym” z Piaseczna. Organizacja wspiera swoich podopiecznych oraz ich rodziny w sposób materialny i mentalny. Chętni mogą pomóc pani Janinie, wpłacając dowolną kwotę na konto fundacji.

– Z góry dziękuję za każdy grosz. Sama nie poradzę sobie z moją sytuacją – mówi p. Janina.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie internetowej fundacji: www.pomagamypotrzebujacym.org/pomagamy/janina-p/.

nat, fot. Fundacja „Pomagamy Potrzebującym”

 

Jak pomóc?
Najlepszą formą wsparcia dla pani Janiny będzie przelew tradycyjny. Można go wysłać na numer konta: 90 1240 6351 1111 0010 9397 8005, na adres: ul. Strusia 4c/32, 05-500 Piaseczno. W tytule należy wpisać: Dla p. Janiny P. ze Świdnika. Odbiorcą jest Fundacja Pomagamy Potrzebującym.

 

Artykuł przeczytano 640 razy

Last modified: 4 września, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?