środa, 21 października 2020r.

Pamiętają o niebieskim świecie

Autor: |

W kwietniu obchodziliśmy Światowy Dzień Autyzmu. W tym roku wyglądał wyjątkowo inaczej. Na ulicach miasta zabrakło maszerujących dzieci i niebieskich balonów. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nie zapomniał jednak o tym ważnym dniu. Siódma edycja projektu zostanie przeprowadzona w formie wirtualnej.

Happening „Idź, maszeruj dla Autyzmu” przeszedł kilka zmian. W tym roku nosi nazwę „Na niebiesko dla Autyzmu” i zostanie stworzony z fotografii. W akcji mogą wziąć udział placówki oświatowe z terenu powiatu świdnickiego oraz przyjaciele i sympatycy SOSW.

Uczestnicy mają za zadanie wykonać zdjęcia z niebieskimi elementami. Na każdym powinny pojawić się: balony, wiatraczki i serduszka. Nie może zabraknąć widocznego napisu „Na niebiesko dla Autyzmu”. Do wspólnej zabawy można zaprosić również nauczycieli.

Z otrzymanych zdjęć zostanie wydrukowany kolaż w formie plakatu. Będzie można go podziwiać na stronie internetowej www.sosw.eu oraz na profilu placówki na Facebooku.

W ramach przedsięwzięcia „Świdnik dla Autyzmu” ośrodek przygotował również plastyczne wyzwanie. Po raz kolejny uczniowie szkół podstawowych i specjalnych spróbują sił w Powiatowym Konkursie „Mój niebieski świat”.

– Chcemy przybliżyć dzieciom i młodzieży problematykę autyzmu, kształtować postawy zrozumienia i tolerancji, rozwinąć wyobraźnię oraz zainspirować do własnych refleksji – mówią organizatorzy zabawy.

W tym roku przygotowano trzy kategorie: klasy I-III, IV-VIII oraz szkolnictwo specjalne. Każda placówka może zgłosić do 5 prac. Ich zdjęcia wraz z wypełnioną kartą zgłoszeniową należy przesyłać na adres: stowarzyszenie@sosw.eu, do 16 listopada. Rozstrzygnięcie odbędzie się 1 grudnia, o godz. 10.00, w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej.

Więcej informacji na stronie internetowej SOSW.

nat

 

Artykuł przeczytano 70 razy

Last modified: 15 października, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?