poniedziałek, 09 września 2024r.

Otwierają drzwi do życia

Autor: |

W październiku 2009 roku w naszym mieście powstał Środowiskowy Dom Samopomocy Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Świdniku. Celem placówki było jak najlepsze przystosowanie swoich podopiecznych do funkcjonowania w życiu społecznym. Początkowo z tej pomocy korzystało kilka osób. Dziś jest ich 27, a ŚDS świętuje 10-lecie działalności.

Na urodzinowej uroczystości w Centrum Kultury stawili się przedstawiciele władz miasta i powiatu, świdnickich i lubelskich instytucji, placówek zajmujących się działalnością na rzecz osób niepełnosprawnych, a także radni miejscy, sympatycy i uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej, Dziennego Centrum Aktywności oraz Środowiskowego Domu Samopomocy działających w ramach PSONI Koło w Świdniku.
– Mam nadzieję, że nasi podopieczni przychodzą do nas nie tylko z obowiązku, ale także z prawdziwej potrzeby i odnajdują u nas prawdziwy dom. Nasze sukcesy są możliwe i widoczne dzięki wspaniałej kadrze. Dziękuję Monice Ciechomskiej i Żanecie Adamek, które pełniły funkcje kierowników ŚDS, Jolancie Zarzyckiej, głównej księgowej, pracownikom: Paulinie Gduli, Katarzynie Oleszczuk, Jadwidze Hojdzie, Emilii Królik, Marii Tarasiuk, Renacie Elmerych, Annie Angelloni-Wójcik, Ewie Szymczyk, Alinie Fijałko i Grzegorzowi Młynarczykowi – mówiła Iwona Ratajczak, przewodnicząca zarządu świdnickiego Koła PSONI oraz tymczasowa szefowa ŚDS. Słowa podziękowania, za wieloletnią współpracę i wsparcie, skierowała również do władz miasta, powiatu i zaprzyjaźnionych instytucji.
Goście nie szczędzili jubilatom gratulacji i życzeń. Burmistrz Waldemar Jakson, dziękując za dotychczasową działalność, podkreślał ważność Środowiskowego Domu Samopomocy dla mieszkańców: – Życzę państwu wielu kolejnych sukcesów i tego, by wasz dom funkcjonował jak najlepiej i jak najdłużej, bo jest w Świdniku bardzo potrzebny. Ciepłe słowa popłynęły od Włodzimierza Radka, przewodniczącego Rady Miasta, Radosława Brzózki, członka zarządu powiatu, Andrzeja Mańki, kierownika MOPS i przewodniczącego Rady Powiatu czy Alicji Jankiewicz, przewodniczącej zarządu lubelskiego Forum Organizacji Osób Niepełnosprawnych – Sejmik Wojewódzki.
Jednym z punktów jubileuszowego spotkania były występy artystyczne. Grupa taneczno-teatralna „Pasjonaci” zaprezentowała spektakle „Historia jednej miłości” i „Dotyk”. Na scenie pojawili się także Tomasz Jewtuch w piosence „Chłop z Mazur”, Joanna Apanasienko i Paweł Wasilak w choreografii do utworu „Volare”. Artystów przygotowała Renata Elmerych.
Na zakończenie goście spróbowali urodzinowego tortu.
aw

« z 2 »

Artykuł przeczytano 3196 razy

Last modified: 18 października, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content