środa, 27 stycznia 2021r.

Ostatnia rodzina w potrzebie

Autor: |

W bazie Szlachetnej Paczki pozostała już tylko jedna rodzina z powiatu świdnickiego. Pani Małgorzata i pan Michał wraz z córkami zostali dotknięci skutkami pandemii koronawirusa.

– Rodzice wychowują 13-letnią Zofię i 5-letnią Gaję. Kobieta została zwolniona z pracy z powodu cięć etatów. Ponieważ nie miała pełnego etatu, nie przysługuje jej zasiłek dla bezrobotnych. Starsza córka, aby uczyć się zdalnie, pożycza telefon od taty. Pani Małgorzata mimo sytuacji na świecie, jest zdeterminowana, by znaleźć nowe zajęcie, ale poszukiwania nie są łatwe. Rodzina utrzymuje się z pensji pana Michała oraz programu 500+ (łącznie 3100 zł). Po odliczeniu kosztów utrzymania mieszkania, rodzinie zostaje 360 zł miesięcznie na osobę – czytamy na stronie organizatorów akcji.

Rodzina uwielbia spędzać czas na świeżym powietrzu. Starsza córka, Zofia często pomaga mamie w przyrządzaniu posiłków. Pani Małgorzata ma zdolności manualne, które wykorzystuje do robienia choinek z szyszek na święta. Pan Michał lubi sport, ale przez operację, którą przeszedł (ropień w kręgosłupie), nie może rozwijać się w tym kierunku. Najmłodsza córka, Gaja, lubi śpiewać oraz tańczyć, a Zofia interesuje się malarstwem.

Trzy kluczowe potrzeby rodziny to żywność, środki czystości i laptop. Potrzebują oni, między innymi, kawy, herbaty, dżemu, makaronu, szamponu, pasty do zębów, kredek, plasteliny oraz pościeli.

Aby wybrać rodzinę i przygotować dla niej paczkę, należy wejść na stronę internetową: https://www.szlachetnapaczka.pl/wybor-rodziny/rodzina/45971/763.

Gotowy prezent należy przekazać do magazynu w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej, przy ulicy Niepodległości 13. Paczki będzie można dostarczać 11 grudnia (10.00 – 18.00), 12 grudnia (9.00 – 18.00) oraz 13 grudnia (9.00 – 12.00).

nat

Artykuł przeczytano 190 razy

Last modified: 24 listopada, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?