wtorek, 02 marca 2021r.

Opowiedzieli o wolności

Autor: |

Każdego roku 11 listopada świdniczanie spotykali się na placu Konstytucji 3 maja, by przypomnieć o tych, którzy walczyli o niepodległość Ojczyzny. Uroczyste apele odbywały się także w szkołach i przedszkolach. Choć ten rok jest inny niż wszystkie, o tym ważnym dniu nie zapomina społeczność Szkoły Podstawowej nr 3. Drugoklasiści przygotowali niezwykłą, wirtualną lekcję historii. Dzieci, pod okiem wychowawców, stworzyły „Film o wolności. 11 listopada 2020”.

Nagranie powstało z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Dzieci z klasy 2c szukały odpowiedzi na pytanie, czym jest wolność i niepodległość. Wspólnie z uczniami z 2d przygotowały też wiersze i patriotyczne piosenki.

– Część artystyczna wspomina powstańców walczących o wolną Polskę. Upamiętnia 11 listopada, kiedy to dzięki męstwu i odwadze naszych rodaków: mężczyzn, kobiet i dzieci, nasz kraj odzyskał wolność – mówi Beata Mojsym, wychowawczyni klasy 2c.

Film jest dedykowany śp. Ewie Szaleckiej-Gronek, nauczycielce SP nr 3 i sekretarzowi Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Koło w Świdniku, która kultywowała pamięć o poległych w walce o wolność.

– Razem z Eweliną Radkowiak, wychowawczynią klasy 2d, postanowiłyśmy kontynuować wolę pani Ewy i krzewić w młodzieży ducha patriotyzmu. Zapraszamy do obejrzenia filmu. Niech to będzie dla każdego lekcja historii – zachęca B. Mojsym.

af

Artykuł przeczytano 409 razy

Last modified: 9 listopada, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?