środa, 03 marca 2021r.

Opaski życia dla seniorów

Autor: |

Miejskie Centrum Usług Socjalnych prowadzi zapisy na tzw. opaskę życia. Jest szczególnie przydatna osobom chorym i mieszkającym samotnie, bo realnie zwiększa ich bezpieczeństwo. Mogą ją otrzymać seniorzy po 65. roku życia.

Urządzenie, które nosi się na nadgarstku jak zegarek, jest bezpośrednio połączone z całodobowym Centrum Teleopieki. Opaska wyposażona jest w przycisk SOS, służący do wezwania pomocy w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia. Posiada również detektor upadku, który automatycznie alarmuje Centrum Ratunkowe, na przykład w sytuacji omdlenia.

Urządzenie ma też wiele innych funkcji. Dokonuje cyklicznego pomiaru pulsu, posiada lokalizator GPS oraz możliwość ustawienia automatycznych przypomnień o przyjęciu leków, napiciu się wody lub wykonaniu ćwiczeń. Możliwe jest również wprowadzenie numeru telefonu do bliskiej osoby i dzięki funkcji dwustronnej komunikacji głosowej,  połączenia się z nią.

– Obecnie prowadzimy rekrutację uzupełniającą, dzięki czemu kolejni seniorzy z naszego miasta będą mogli nieodpłatnie korzystać z teleopieki. Jeśli nie stanie się to od razu, zostaną wpisani na listę rezerwową i otrzymają opaskę jak tylko będzie taka możliwość. Jedynym warunkiem przystąpienia do programu jest ukończenie 65 lat – wyjaśnia Beata Portka, kierownik MCUS.

Aby złożyć wniosek, należy skontaktować się z Miejskim Centrum Usług Socjalnych pod nr tel. 81 751 62 00 (poniedziałek – piątek, w  godz. 9.00 – 14.00).

W sierpniu ubiegłego roku opaskę otrzymało 40 seniorów z naszego miasta. Usługa realizowana jest w ramach programu „Teleopieka dla seniorów z Gminy Miejskiej Świdnik”, finansowanego ze środków własnych Gminy.

ow, fot. haloopaska.pl

Artykuł przeczytano 632 razy

Last modified: 26 stycznia, 2021

Registration

Zapomniałeś hasło?