środa, 29 marca 2023r.

Nowy wóz dla strażaków

Autor: |

W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdniku odbyła się dziś uroczystość przekazania świdnickim strażakom nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego marki MAN. Wartą prawie 880 tys. zł, nowoczesną jednostkę, sfinansowano głównie ze środków  budżetu państwa. Miasto Świdnik dołożyło do zakupu 80 tys. zł.

Jednocześnie, świdniccy strażacy przekazali swoim kolegom, ochotnikom z Mełgwi używany wóz bojowy marki IVECO. Samochód ten wyprodukowano w 2004 roku, jednak w porównaniu z używanym przez nich dotychczas Starem z roku 1986, będzie znaczącym postępem w wyposażeniu mełgiewskiej jednostki OSP.

– O kilku lat sukcesywnie wymieniamy sprzęt podnosząc zdolności bojowe powiatowej straży w Świdniku. Tym razem jest to nowoczesna jednostka ratowniczo-gaśnicza. Na tym zakupie korzystają również druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mełgwi, którzy otrzymują używany, ale sprawny samochód. Dzisiejsza uroczystość jest dowodem na dobrą współpracę Rządu RP, Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej i samorządów. Rola straży pożarnej wciąż rośnie, stąd też nasze stałe wsparcie świadczące o tym, jak kluczowe znaczenie macie dla naszego bezpieczeństwa. Dlatego w imieniu władz państwa składam zarówno strażakom PSP, jak i druhom OSP serdeczne podziękowania życząc, żeby ten sprzęt jak najczęściej po prostu ładnie wyglądał w garażach i jak najrzadziej potrzebny był do wykonywania akcji ratunkowo-gaśniczych – mówił Artur Soboń , wiceminister finansów.

– Korzystając z okazji chciałbym podziękować wszystkim kolejnym komendantom Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdniku. W toku pełnienia funkcji burmistrza Świdnika miałem okazję obserwować procesy, które tu zachodziły. Myślę, że takie wydarzenia, jak dzisiejsze, nie byłyby możliwe bez ich kreatywności, strategicznego myślenia, wizji i konsekwencji, dzięki której komenda pięknieje, sprzęt jest coraz nowocześniejszy, a mieszkańcy powiatu czują się coraz bezpieczniej dodał burmistrz Waldemar Jakson.

Do podziękowań przyłączył się Łukasz Reszka, starosta świdnicki: – Dzisiejsze święto jest nie tyle świętem strażaków PSP i ochotników OSP, ale przede wszystkim mieszkańców powiatu świdnickiego, ponieważ przekazywany sprzęt ma służyć ich bezpieczeństwu Dziękuję zawodowcom, za waszą codzienną pracę i oddanie i ochotnikom, za to, co robicie dla mieszkańców.

Artykuł przeczytano 386 razy

Last modified: 30 stycznia, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »