sobota, 24 lutego 2024r.

Nowy asfalt od końca do końca

Autor: |

Budowa ul. Kusocińskiego jest już na finiszu. Wielka inwestycja nie obejmowała jednak istniejącego, 200 – metrowego, fragmentu. Jest jednak dobra wiadomość, ten odcinek również zostanie przebudowany. Prace ruszą najprawdopodobniej już w maju.

Ul. Kusocińskiego to jeden z dwóch wyjazdów z miasta, łączących Świdnik z drogą ekspresową. Pierwszy, czyli al. Jana Pawła II, powstał razem z obwodnicą Lublina, drugi czekał do zeszłego roku. Potężną inwestycję prowadzi miasto. Urzędnikom z ratusza udało się również uzyskać do tego zadania dofinansowanie unijne. Przedsięwzięcie jest już na finiszu i za kilka tygodni zostanie zakończone.

Problem jednak w tym, że projekt budowy nie obejmował remontu 200 – metrowego odcinka ul. Kusocińskiego od ronda przy skrzyżowaniu z ul. Krępiecką i al. Armii Krajowej.
– Ul. Kusocińskiego to droga powiatowa. Projekt przygotowywały poprzednie władze starostwa. Miasto pozyskało na inwestycję dofinansowanie, zabezpieczyło wkład własny oraz nadzoruje jej wykonanie – wyjaśnia Marcin Dmowski, zastępca burmistrza. – Nie możemy pozwolić na pozostawienie niewielkiego jej fragmentu w obecnym stanie.

Na ostatniej sesji radni zajęli się więc projektem uchwały, który przewiduje przejęcie w zarząd przez miasto niewyremontowanego dotąd fragmentu ul. Kusocińskiego.
– Dzięki temu, będziemy mogli przeprowadzić prace. Czekamy jeszcze na zgodę powiatu – mówi zastępca burmistrza.

Inwestycja została wstępnie wyceniona na 900 tys. zł. – Chcemy ją wykonać dokładnie w takim standardzie jak resztę ul. Kusocińskiego. Oprócz wymiany asfaltu powstaną, między innymi ró chodniki i ścieżka rowerowa – wylicza M. Dmowski.

Przedstawiciele ratusza liczą na pomoc finansową starostwa. Jak tłumaczą, zarząd powiatu, ma przeznaczyć na ten cel 200 tys. zł.
– Liczymy, że wszystkie formalności uda się nam szybko załatwić i już w maju będziemy mogli przystąpić do inwestycji – dodaje M. Dmowski.

Artykuł przeczytano 1798 razy

Last modified: 17 kwietnia, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »