poniedziałek, 26 lutego 2024r.

Nowa Sól zdobyta

Autor: |

25. kolejka TAURON 1. Ligi okazał się szczęśliwa dla siatkarzy z lotniczego miasta. Debiutująca na swojej nowej hali MKST Astra Nowa Sól przegrała z PZL LEONARDO Avia Świdnik 0:3 (23:25, 24:26, 21:25).

Świdniczanie mieli za sobą bardzo słabe spotkanie z Krispolem Września przed własną publicznością. Po meczu trener Chwastyniak mówił o potrzebnym wstrząsie. Najwidoczniej takowy nastąpił, bo jego zespół pokonał w dalekiej Nowej Soli miejscową Astrę bez straty seta.

Pierwszy set był bardzo wyrównany i żadna ze stron nie zdołała na dłużej zbudować bezpiecznej przewagi. Końcówka należała do zawodników ze Świdnika, którzy wygrali do 23.

Drugi set z pozoru prowadził do pewnego zwycięstwa gospodarzy. Prowadzili oni już nawet 19:14. Żółto-niebiescy uczynili to, czego ostatnio nie byli w stanie, a więc odrobili znaczną przewagę przeciwnika. Zrobiło się 20:20 i od tego momentu gra toczyła się punkt za punkt. W najważniejszym momencie tego seta wygranie go wziął na siebie Mateusz Siwicki, który najpierw sprawił problemy w przyjęciu Astry, co doprowadził finalnie do autowego ataku, a chwilę później zdobył decydujący punkt bezpośrednio z pola serwisowego (24:26).

Przegrana partia na przewagi podcięła skrzydła gospodarzom. W trzecim secie byli tylko tłem dla dobrze dysponowanych podopiecznych Witolda Chwastyniaka. Skutecznie punktowali Rećko i Kosiba i to Avia mogła się cieszyć z wygranej do 21 oraz w całym meczu.

Najbliższy mecz PZL LEONARDO Avia Świdnik zagra już w czwartkowy wieczór. O godzinie 20:30 żółto-niebiescy przed kamerami telewizji Polsat Sport Extra podejmą AZS AGH Kraków.

Bilety na mecze Avii można kupić online poprzez stronę www.avia-swidnik.pl/sklep, ale także stacjonarnie w kasie Kina Lot, codziennie w godzinach 14-20.

MKST Astra Nowa Sól – PZL LEONARDO Avia Świdnik 0:3 (23:25, 24:26, 21:25).

MVP: Mateusz Rećko

Najwięcej punktów dla Avii: Rećko (21), Kosiba (13).

fot. Artur Lawrenc

Artykuł przeczytano 989 razy

Last modified: 12 marca, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »