niedziela, 19 maja 2024r.

Noc wśród książek

Autor: |

Trwa ogólnopolska akcja „Noc bibliotek”. Przyłączyła się do niej również Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Świdniku. Tym razem pod hasłem „Znajdźmy wspólny język”.

O godz. 17.00, rozpoczęły się warsztaty „DoMowy”, czyli rodzinne historie o słowach”. Równolegle, w czytelni, trwają zajęcia z języka angielskiego dla dziesięciolatków „Spooky Band Night”, przygotowane we współpracy ze Szkołą Języków Obcych Victory. Najmłodsi mieli frajdę podczas zajęć „Mistrz magicznej kolorowanki”. Wszystko dzięki tabletowi ze specjalną aplikacją do kolorowania w 3D. Rodziny mogą zmierzyć się w turnieju „Wiedza to potęga”. Przewidziana jest również projekcja filmu „Ptyś i Bill”. Będzie również „straszna” atrakcja dla dorosłych. O godz. 19.30 rozpocznie się turniej czytania horrorów. Dla zwycięzcy przewidziano nagrodę w postaci „upiornego ciastka”.

– Biblioteka ma wiernych przyjaciół. Chcieliśmy się spotkać z nimi w niecodziennych godzinach, w gronie rodzinnym i wielopokoleniowym. Jest bardzo duże zainteresowanie akcją. Szacujemy, że dziś z naszej propozycji skorzystało już ponad 100 osób – mówi Joanna Makuszewska z MPBP, współorganizatorka akcji.

słs

Artykuł przeczytano 1399 razy

Last modified: 5 października, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content