piątek, 23 lutego 2024r.

Niepokonani w 2023 roku

Autor: |

Młody zespół reprezentujący Avię II Świdnik pokonał w sobotę piąty w tabeli lubelskiej klasy okręgowej Orion Niedrzwica Duża 3:1.

Strzelanie przy Sportowej 2 rozpoczął Wiktor Lenard wykorzystując rzut karny, który sędzia odgwizdał za faul właśnie na nim. W 30 minucie Kacper Woźniak podwyższył na 2:0 strzałem zza pola karnego. Do przerwy zatem rezerwy Avii prowadziły z Orionem różnicą dwóch bramek.

W drugiej połowie długo utrzymywał się wynik z pierwszej odsłony. Dopiero na 10 minut przed końcem po raz kolejny na listę strzelców wpisał się Wiktor Lenard. Goście zdołali odpowiedzieć jedynie trafieniem Dawida Pioruna.

– Ważne zwycięstwo i trzy punkty. Jestem bardzo zadowolony z gry zespołu, realizowania zadań, w szczególności, że na boisko wyszła bardzo młoda drużyna. Sportowa 2 ma być naszym domem, a my na boisku chcemy być mało gościnni dla rywali. Na razie to się udaje. Dla mnie najważniejsze jest to, że widać ciągły progres w grze zespołu, a chłopcy zaczynają brać odpowiedzialność za losy meczów i drużyny. Bardzo dużą uwagę przykładam do przygotowania taktycznego i mentalnego, dlatego sytuacja w której nasza gra mimo młodego wieku zespołu staje się coraz bardziej poukładana, odpowiedzialna i intensywna może wywołać wiele radości. W każdym treningu i meczu staram się zbudować mentalność w zespole, zgodnie z która Avia nie przegrywa, Avia to drużyna zwycięska. Taka mentalność pozwoli im być bliżej pierwszego zespołu, który bardzo rzadko schodzi z boiska pokonanym – podsumował trener Avii II, Mateusz Książek.

Kolejne spotkanie rezerwy Avii rozegrają już w środę 3 maja. O godzinie 17 zmierzą się na wyjeździe z Sygnałem Lublin. Najbliższy domowy mecz młodych żółto-niebieskich odbędzie się w niedzielę 7 maja. Wówczas o godzinie 11:00 na bocznym boisku przy Sportowej 2 podejmą oni Błękit Cyców.

Avia II Świdnik – Orion Niedrzwica 3:1 (2:0)

Bramki: Lenard (19’ i 80’) oraz Woźniak (30’) – Piorun (86’)

Skład Avii II: Wolski – Sterniczuk, Feret, Janiszek, Dmitruk, Bzowski, Drzewiecki, Woźniak, Świdnik, Krawiec, Lenard oraz Walczyński, Ciesielski, Fedorow, Tatara, Kostkowski, Sprawka, Neckar.

Artykuł przeczytano 726 razy

Last modified: 2 maja, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »