sobota, 20 lipca 2024r.

Niełatwa sztuka recytacji

Autor: |

25 uczniów świdnickich szkół podstawowych stawiło się dzisiaj w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej, by wziąć udział w etapie gminnym XVII Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Anny Kamieńskiej. Ich zadaniem była interpretacja jednego tekstu poetki oraz drugiego, do wyboru, autorstwa Natalii Usenko lub Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

Recytatorskie zmagania cieszą się co roku ogromną popularnością, jury ma więc zwykle nie lada kłopot z wybraniem najlepszych wykonań. Tym razem oceniały je: Aleksandra Majewska z Filii nr 3 MPBP, Sylwia Kośka z Teatru Puk-Puk i Ewelina Rogalińska z Gminnej Biblioteki Publicznej w Rybczewicach. Przyznały następujące nagrody:
Kategoria kl. 1-3: I miejsce Florentyna Szyszło, II Alicja Jasińska, III Gabriela Misiurek; kategoria kl. 4-6: I miejsce Martyna Mazuryk, II Jakub Bereza, III Szymon Wójcik; kategoria kl. 7 i 8: II miejsce Zuzanna Łukaszczyk.
Laureaci otrzymali bony do zrealizowania w księgarni. Uczniowie, którzy zajęli pierwsze i drugie miejsca będą reprezentowali Świdnik w etapie powiatowym konkursu. Odbędzie się on 7 listopada, o godz. 11.00, również w MPBP.
Pozostali uczestnicy dostali dyplomy z podziękowaniami za udział w rywalizacji. Dla wszystkich przygotowano słodki poczęstunek.
– Dziękujemy uczniom, ale też ich nauczycielom i rodzicom. To była wielka przyjemność słuchać, jak świetnie uczestnicy poradzili sobie z bardzo wymagającymi wierszami. Brawa należą się wszystkim recytatorom. Już dziś zapraszamy do udziału w przyszłorocznej edycji konkursu – mówiła Dorota Cioczek, kierownik oddziału dla dzieci MPBP.
aw

« z 2 »

Artykuł przeczytano 2202 razy

Last modified: 29 października, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content