sobota, 19 września 2020r.

Niedziela na dwóch kółkach

Autor: |

Już w najbliższą niedzielę, w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, na trasę wyruszy rajd „O Błękitną Koszulkę Serca”, którego organizatorem jest Klub Rowerowy Alfa. Metę stanowić będzie plac przy amfiteatrze w Mełgwi.

-Ze względu na zagrożenie epidemiczne, rowerowe spotkanie będzie wyglądało trochę inaczej niż poprzednie edycje imprezy. Uczestnicy rejestrują się na placu Konstytucji 3 maja, w godz. 12.00-13.00. Stamtąd ruszą w trasę indywidualnie, ewentualnie w małych grupkach rodzinnych. Nie tworzymy kolumny rajdowej – wyjaśnia Bogusław Kocira, prezes klubu.

Proponowana przez organizatorów trasa liczy ok. 9 km. Przebiega ulicami Niepodległości, Kosynierów i Chemiczną, ścieżką rowerową przez Franciszków (przy ul. Szkolnej i Lubelskiej), w Mełgwi ulicami 3 Maja i Kościelną (do Świdnika najlepiej wrócić tą samą trasą). Należy przestrzegać przepisów drogowych, a także zachować szczególną ostrożność na skrzyżowaniach i przejazdach kolejowych.

W mełgiewskim amfiteatrze zaplanowano festyn rodzinny. Dla 100 osób, które zarejestrują się w Świdniku i dotrą do mety, przygotowano  pamiątkowe koszulki. Na wszystkich uczestników będzie czekał posiłek. Rowerzyści będą też mogli oznakować rowery oraz wziąć udział w konkursie wiedzy o ruchu drogowym oraz w sportowej rywalizacji, na przykład jeździe żółwia czy slalomie rowerowym. Zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe.

-Celem imprezy, którą realizujemy przy wsparciu finansowym burmistrza Świdnika oraz pomocy gminy Mełgiew i Komendy Powiatowej Policji w Świdniku, jest popularyzacja turystyki i sportów rowerowych oraz aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu, a także integracja mieszkańców. Zachęcamy więc do udziału w rajdzie młodszych i starszych miłośników dwóch kółek.
Szczegółowy regulamin rajdu dostępny jest na Facebookowym profilu klubu Alfa i na stronie www.rowerowyswidnik.pl. Patronat honorowy nad imprezą sprawuje burmistrz Waldemar Jakson.

aw

Warunki uczestnictwa:

– prawo startu w rajdzie mają osoby, których stan zdrowia pozwala na udział w nim,

-niepełnoletni mogą jechać pod opieką osoby dorosłej, biorącej na siebie całkowitą odpowiedzialność za ich bezpieczeństwo; powinni też posiadać pisemną zgodę rodzica bądź opiekuna prawnego oraz dokument uprawniający do poruszania się rowerem po drogach;

– organizator nie ubezpiecza uczestników, nie ponosi odpowiedzialności za zaistniałe wypadki i inne zdarzenia, nie odpowiada za straty w mieniu uczestników

Artykuł przeczytano 66 razy

Last modified: 16 września, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?