czwartek, 18 kwietnia 2024r.

Niech kolęda płynie

Autor: |

Niedzielne popołudnie 21 stycznia upłynie świdniczanom na wspólnym kolędowaniu. O godz. 16.00, w sali kameralnej Miejskiego Ośrodka Kultury odbędzie się koncert zespołu wokalno-instrumentalnego „Noira” oraz chóru męskiego „Arion”. Na scenie gościnnie wystąpią również uczestniczki programu telewizyjnego „The Voice Kids” – Julia Bieniek, Natalia Rabczuk oraz Kinga Wołoszyn. Wstęp wolny.

W ramach koncertu zatytułowanego „Niech kolęda płynie” usłyszymy najpiękniejsze polskie pieśni bożonarodzeniowe w nowych aranżacjach dyrygenta Rafała Palutkiewicza, pasjonata muzyki i nietuzinkowych interpretacji.

Czterogłosowy chór „Arion” powstał w 1965 r. Działa w ramach Towarzystwa Śpiewaczego Arion. Ma bogaty repertuar, w którego skład wchodzą zarówno pieśni cywilne, ludowe, patriotyczne, jak również religijne. Najczęściej utwory wykonywane są a cappella.

Zespół „Noira” działalność rozpoczął w ubiegłym roku. Przeznaczony jest dla osób w różnym wieku, lubiących śpiewać, połączonych pasją oraz wrażliwością na interpretację i przekaz tekstu oraz muzyki. Repertuar grupy jest bardzo różnorodny – od pieśni sakralnych, klasycznych, poprzez polskie pieśni popularne, do współczesnej muzyki filmowej.

Pochodząca z Józefowa Kinga Wołoszyn wzięła udział w 3. edycji „The Voice Kids” i zdobyła wyróżnienie w „Szansie na sukces”. Julia Bieniek z Bogucina i Natalia Rabczuk z Lublina były uczestniczkami 5. edycji „The Voice Kids”.

aw

 

 

Artykuł przeczytano 182 razy

Last modified: 15 stycznia, 2024

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content