poniedziałek, 26 lutego 2024r.

Nie omiń ich w sklepie

Autor: |

Trwa akcja „Polacy Rodakom zza wschodniej granicy”, w ramach której zbierane są artykuły spożywcze o długim terminie ważności, środki higieniczne oraz kosmetyki. Każdy, kto chciałby przekazać coś od siebie ma szansę to zrobić. Zbiórka potrwa do 5 grudnia, ale już dzisiaj i jutro w świdnickich sklepach pojawią się wolontariusze uczestniczący w tej szlachetnej akcji.

Inicjatywa „Polacy Rodakom zza wschodniej granicy” ma już 22-letnią tradycję. Jej pomysłodawcą był Stanisław Gogacz, senator RP. W Świdniku jej głównym organizatorem jest radny Kazimierz Bachanek. Zwykle dary zawożono na Białoruś i Ukrainę. Z powodu wojny toczącej się za naszą wschodnią granicą, dary trafią tylko do rodaków z tego drugiego kraju.

W tym roku zbierane są: produkty spożywcze o długim terminie ważności i w nietłukących się opakowaniach (jak, na przykład olej, cukier, ryż czy konserwy), środki higieniczne, kosmetyki, chemia gospodarcza, słodycze, kawa, herbata, przyprawy.

Do 5 grudnia artykuły można przynosić do sekretariatu Szkoły Podstawowej nr 5 (czynny od poniedziałku do piątku, w godz. 8:00-15:00), Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej (w godzinach pracy placówki) oraz siedziby Klubu Emerytów i Rencistów NSZZ Solidarność przy ul. Niepodległości 13 (lokal w budynku starej poczty, czynny od wtorku do piątku, między godz. 9:00 a 12:00).

Zbiórki prowadzone będą również przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 i wolontariuszy, którzy dziś i jutro pojawią się w sklepach PSS Społem, Biedronka i Stokrotka. Harmonogram sklepowych zbiórek podajemy poniżej:

1 grudnia:

Sklep PSS Społem – „Berlinek” przy targu, godz. 14.00 – 16.30

Sklep PSS Społem – „Ziarenko” przy kościele pw. Chrystusa Odkupiciela, godz. 14.00 – 16.30

Sklep Biedronka – naprzeciw Galerii Venus, godz. 14.00 – 16.30

Sklep Stokrotka w Galerii Venus, godz. 14,00 – 16.30

2 grudnia:

Sklep PSS Społem – „Berlinek” przy targu, godz. 10:00 – 12:30

Sklep PSS Społem – „Ziarenko” przy kościele pw. Chrystusa Odkupiciela, godz. 10:00 – 12:30

Sklep Biedronka – naprzeciw Galerii Venus (dwie zmiany), godz. 10:00 – 14:00

Sklep Stokrotka w Galerii Venus (dwie zmiany), godz. 10:00 – 14:00

Organizatorami akcji są: Szkoła Podstawowa nr 5, Szkoła Podstawowa nr 3, Szkoła Podstawowa nr 7, Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta Koło w Świdniku, Urząd Miasta Świdnik, Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Anny Kamieńskiej w Świdniku oraz Społeczny Komitet Burmistrza Miasta Świdnik Waldemara Jaksona. Inicjatywa odbywa się pod patronatem senatora RP Stanisława Gogacza, posła na Sejm RP Artura Sobonia oraz burmistrza Waldemara Jaksona.

 

Artykuł przeczytano 230 razy

Last modified: 1 grudnia, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »