czwartek, 22 lutego 2024r.

Najmłodsi o Wyklętych

Autor: |

W dniu urodzin Józefa Franczaka, ostatniego partyzanta RP, rozstrzygnięto II edycję konkursu „O tych, którzy zachowali się jak trzeba…”. Do udziału w plastycznych zmaganiach najmłodszych zaprosili Przedszkole nr 3 i Stowarzyszenie Zwykłe Marsz Szlakiem Józefa Franczka ps. Laluś.

– Prace prezentowały wysoki poziom artystyczny i estetyczny. Uczestnicy zadbali o szczegóły, w swoich rysunkach uwzględniając symbolikę narodową i patriotyczną. W sposób pośredni lub bezpośredni nawiązywali do tematyki związanej z Żołnierzami Wyklętymi – wyjaśniają Anna Bubicz i Sylwia Lis-Rawska z P nr 3, organizatorki konkursu.

Jury przyznało nagrody i wyróżnienia dzieciom z miejskich oraz powiatowych placówek oświatowych. Lista dostępna jest na stronie https://p3.e-swidnik.pl/strona-4153-rozstrzygniecie_konkursu_plastycznego.html

– Za przekazanie upominków dla uczestników oraz wsparcie i propagowanie nowoczesnych form patriotyzmu u najmłodszego pokolenia świdniczan dziękujemy osobom indywidualnym i instytucjom. Gratulujemy laureatom, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, zaangażowanie, a przede wszystkim za dumę z bycia Polakami – dodają panie.

Patronat honorowy nad konkursem sprawowali burmistrz Waldemar Jakson, starosta Łukasz Reszka, Ludmiła Fabiszewska, pomysłodawca Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego Piękna Nasza Polska Cała,odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi za krzewienie polskości, Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie, a także miesięcznik Nasza Historia pod redakcją Tadeusza Płużańskiego.

aw, fot. P nr 3

Artykuł przeczytano 878 razy

Last modified: 11 kwietnia, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »