piątek, 01 marca 2024r.

Najmłodsi o Niezłomnych

Autor: |

W Przedszkolu nr 3 od wielu lat kultywowana jest pamięć o polskich bohaterach narodowych oraz wydarzeniach z historii naszego kraju, które mają istotne znaczenie dla budowania dumy i tożsamości narodowej u najmłodszego pokolenia Polaków. Placówka wspólnie ze Stowarzyszeniem „Marsz Józefa Franczaka ps. Laluś” ogłasza więc II edycję konkursu plastycznego poświęconego pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Zaproszenie skierowane jest do przedszkolaków w wieku 6 lat, a także uczniów klas I-IV gminnych i powiatowych szkół. Zgodnie z hasłem konkursu „ O tych, którzy zachowali się jak trzeba…”, w pracy, wykonanej dowolną techniką, mogą się znaleźć portrety żołnierzy, ale także symbole narodowe oraz te związane z Niezłomnymi, na przykład ryngrafy lub postać wilka.

– Wszystkie szczegóły znajdują się w regulaminie, który 24 lutego zostanie rozesłany do poszczególnych placówek oświatowych. Zbigniew Herbert pisał „ponieważ żyli prawem wilka, historia o nich głucho milczy…”, więc swoim zaangażowaniem i czynnym udziałem w konkursie pokażmy, że pamiętamy o polskich bohaterach, a ich postawy oraz czyny, niech odbiją się głośnym echem wśród najmłodszego pokolenia Polaków – mówią jego organizatorki Anna Bubicz i Sylwia Lis- Rawska.

ow, fot. P nr 3

Artykuł przeczytano 951 razy

Last modified: 23 lutego, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »