piątek, 23 lutego 2024r.

Muzyczne wieczory coraz bliżej

Autor: |

Znany już wykonawców, którzy  wystąpią w Świdniku, w ramach „Muzycznych wieczorów u św. Kingi”. Przypomnijmy, projekt zdobył uznanie mieszkańców w 5. edycji Budżetu Obywatelskiego. Zagłosowało na niego 1196 osób, a tym samym znalazł się na pierwszym miejscu listy propozycji wybranych do realizacji.

To druga odsłona projektu zgłoszonego przez Stowarzyszenie św. Kingi. Dzięki poprzedniej, w naszym mieście gościliśmy Maję i Andrzeja Sikorowskich, Alicję Majewską i Renatę Przemyk. Ich występy cieszyły się ogromnym powodzeniem. W tym roku muzyczne lato zapowiada się równie atrakcyjnie.

– Zaprosiliśmy Edytę Geppert, Stanisławę Celińską i Mieczysława Szcześniaka. Jeśli chodzi o terminy, koncerty odbędą się prawdopodobnie pod koniec czerwca, w lipcu i sierpniu, ewentualnie we wrześniu. Już dziś serdecznie zapraszamy świdniczan na muzyczne wieczory w kościele pw. św. Kingi. Wstęp jest bezpłatny – mówi Magdalena Celińska, dyrygentka chóru św. Kingi.

Organizatorzy zapewniają, że dopóki będzie to konieczne, zachowane zostaną wszelkie środki bezpieczeństwa, na przykład wstęp w maseczkach i odstępy między miejscami dla publiczności. Dla osób, które zechcą wysłuchać koncertów na świeżym powietrzu, planowane jest ustawienie specjalnego telebimu.

– Cieszymy się, że uda się zrealizować projekt, bo starań było naprawdę wiele – dodaje M. Celińska. – Zależało nam, by zaprosić znane i lubiane gwiazdy polskiej sceny muzycznej, których twórczość zna zarówno starsze, jak i młodsze pokolenie. Poza tym mieszkańcy oddali na nasz projekt bardzo dużo głosów, co świadczy o tym, potrzeba im tego rodzaju spotkań. Mamy nadzieję, że i tym razem będą zadowoleni z naszej propozycji.

aw, fot. www.stanislawacelinska.pl, Facebook Mietek Szcześniak, Wikipedia

Artykuł przeczytano 2292 razy

Last modified: 3 czerwca, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »