sobota, 23 września 2023r.

Mundurowy Dzień Dziecka

Autor: |

Maluchy z Przedszkola nr 7 obchodziły dziś Mundurowy Dzień Dziecka. Była to okazja do świetnej zabawy oraz spotkania z niezwykłymi gośćmi.

Wydarzenie rozpoczęło się od wspólnych tańców i piosenek. Najmłodsi zaśpiewali ulubione „Tańczymy labado” oraz „Taniec połamaniec”. Nie zabrakło też „kaczuch” oraz „pociągu”.
Na imprezę zaproszono świdnickich funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji oraz Straży Miejskiej. Ze stróżami prawa przyjechało też dwóch czworonogich pomocników.
Dzieci miały okazję włączyć policyjną syrenę i usiąść za kierownicą radiowozu. Potem przyszedł czas na rywalizację. Pierwszą zabawą był bieg przez pachołki z „ranną” lalką. Druga konkurencja polegała na zbieraniu kolorowych kulek. Największą atrakcją okazało się przeciąganie liny. Za uczestnictwo w zabawach przedszkolaki nagrodzono cukierkami.
Na koniec zaprezentowano umiejętności psów. Maluchy z uwagą przyglądały się wykonywanym przez nie komendom. Policjanci opowiedzieli też, w jaki sposób szkoli się czworonogi, jak się nazywają, ile mają lat i na czym polega ich praca.

nat

Artykuł przeczytano 1244 razy

Last modified: 29 maja, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »