poniedziałek, 15 sierpnia 2022r.

Motocyklowe duchy w środku dnia

Autor: |

W zabytkowych motocyklach WSK stojących w Strefie Historii Miejskiego Ośrodka Kultury w Świdniku zawrzały dziś resztki paliwa. Na swoim wysłużonym lakierze poczuły zachwyt i podziw ponad stu odwiedzjących. Wszystko za sprawą Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych, czyli IX Motozłazu, zorganizowanego przez Federację Zmotoryzowanych.

Jednym z etapów IX Motozłazu był Świdnik. Dzięki temu nasze miasto gościło ponad 60 ekip, które przyjechały zabytkowymi motocyklami, niejednokrotnie liczącymi sobie po kilkadziesiąt lat. Motocykliści zaparkowali maszyny na placu przed Urzędem Miasta, by na początek zwiedzić Strefę Historii MOK i poznać prezentowane tam motocykle oraz związaną z nimi historię.

– Oficjalnie zrejestrowanych było sześćdziesiąt ekip, czyli około sto osób. Dziś, w Świdniku, dołączyli kolejni uczestnicy, więc w imprezie brało udział około dwustu osób. Sama idea zabytkowych motocykli jest nam bardzo bliska ze względu na ducha motocykla WSK i z chęcią będziemy pomagali w organizacji podobnych wydarzeń – mówi Bartłomiej Pejo ze Świdnickiego Klubu Motocyklowego Usarz, współorganizatora imprezy.

Po zwiedzeniu Strefy Historii wszystkie maszyny przejechały w paradzie przez cały Świdnik, by na placu przy Kauflandzie wziąć udział w konkurencjach sprawnościowych.

« z 2 »
« z 2 »

Artykuł przeczytano 577 razy

Last modified: 5 sierpnia, 2022

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »