środa, 24 kwietnia 2024r.

Motocykle przejadą przez miasto

Autor: |

W najbliższą sobotę, w godzinach południowych możemy spodziewać się na terenie miasta utrud­nień w ruchu. Spowoduje je parada motocykli to­warzysząca XII Zlotowi Motocykli WSK i innych. Rozpocznie się o godz. 11.00 i potrwa około go­dziny. Wystartuje z ul. Sportowej i przejeżdżać będzie al. Lotników Polskich do ronda z al. Jana Pawła II. Później motocykliści wrócą do ul. Nie­podległości, dojadą nią do Kosynierów, skręcą w Racławicką i na wysokości Galerii Venus w kard. S. WyszyńskiegoW okolicach cmentarza parada zo­stanie rozwiązana i uczestnicy zlotu, indywidualnie pojadą do Cegielni Wierzchowina, na miejsce główne­go obozowiska. Trasę ich przejazdy zabezpieczy policja.

– Bramę Cegielni Wierzchowina ot­wieramy w piątek, o godzinie 17.00. Spodziewamy się podobnej liczby uczestników, jak w poprzednich la­tach. Dzwonią do nas pasjonaci, z całej Polski, którzy nie uczestniczy­li dotychczas w zlocie, co świadczy o tym, że przebił się na trwałe do świadomości miłośników jedno­śladów. Nie przyjmujemy wcześ­niejszych zapisów. Kto przyjedzie, zostanie przyjęty. Na uczestników czekają pakiety startowe, uprawnia­jące do dwudniowego pobytu na polu namiotowym. Zawierają one również koszulkę, blachę, naklejkę i okolicznościowe gadżety. Bez pa­kietu można wjechać, bądź wejść, wpłacając 10 zł – mówi Bartłomiej Pejo, szef Świdnickiego Klubu Mo­tocyklowego “Usarz”, organizatora zlotu.

Cegielnia Wierzchowina jest dosko­nale przygotowana na przyjęcie du­żej grupy motocyklistów. Na 20 ha powierzchni mieszczą się tory do off roadu i crossu, miejsce na pole namiotowe oraz zaplecze gastrono­miczne, które na czas zlotu zostanie powiększone.

– W części artystycznej wystąpi ze­spół WSK Wojtka Zwolińskiego. Przed i po koncercie, do potań­cówki pod chmurką będzie przy­grywał didżej. Oczywiście w sobo­tę i niedzielę nie obejdzie się bez wystawy zabytkowych motocykli i samochodów. Na miejscu będzie prawdziwa strzelnica, gdzie chętni sprawdzą swoją celność. Postano­wiliśmy również udostępnić teren zlotu osobom, które chciałyby się pozbyć starych części do różnego rodzaju pojazdów, bądź nieodre­staurowanych motocykli. Stoisko będzie można ustawić po wyku­pieniu wejściówki. Będą również punkty z nowymi częściami, odzieżą i akcesoriami motocyklowymi. W niedzielę uczestnicy spróbują tra­dycyjnych, zlotowych przysmaków, czyli cebularza i kefiru. Kończymy około14.00-15.00 – tłumaczy B. Pejo.

Artykuł przeczytano 1925 razy

Last modified: 23 sierpnia, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content