wtorek, 07 lipca 2020r.

MOK nie tylko w sieci

Autor: |

Ze względu na zagrożenia związane z koronawirusem Miejski Ośrodek Kultury musiał odwołać wiele koncertów i wydarzeń zaplanowanych na wiosenne miesiące. Świdniczanie, którzy chcieli wziąć w nich udział, nie muszą się jednak martwić. Większość odbędzie się jesienią. Wszystkie bilety zakupione na pierwotne terminy zachowują ważność.

– Pandemia spowodowała, że zawiesiliśmy działalność stacjonarną i przenieśliśmy życie kulturalne do sieci. Na naszym facebookowym profilu zamieszczamy wirtualne galerie, wystawy i propozycje artystycznych działań, na przykład warsztatów plastycznych. Opublikowaliśmy też kilka odsłoń muzycznej akcji „Zastań w domu”. Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs „Pochwal się wueską”. Mamy nadzieję, że po wakacjach sytuacja wróci do normy i już nic nie stanie na przeszkodzie, by spotykać się w Miejskim Ośrodku Kultury. Zapraszamy więc na koncerty gwiazd, spektakle i występy kabaretowe – mówi Ewa Jaśkowiak, kierownik Centrum Kultury.
1 października, na świdnickiej scenie wystąpi Eleni, wykonawczyni takich przebojów, jak: „Miłość jak wino”, „Po słonecznej stronie życia”, „A słońce sobie lśni” i „Dla Ciebie jestem ja”. Koncert rozpocznie się o godz. 19.00. Bilety w cenie 70 zł dostępne są online, na stronach www.kupbilecik.pl oraz www.biletyna.pl. Można je również kupić w kasie kina Lot (czynna od poniedziałku do niedzieli, w godz. 14.00-20.00).
Dzień później, o godz. 18.30, zaprezentują się artyści operowi, którzy wykonają przeboje Johanna Straussa. Podczas „Koncertu wiedeńskiego” nie zabraknie również arii z najsłynniejszych operetek „Zemsta nietoperza”, „Baron cygański”, „Wesoła Wdówka” i „Księżniczka Czardasza”. Bilety, w cenie 85 zł, do nabycia w kasie kina Lot.
20 października, o godz. 19.00, w sali widowiskowej MOK obejrzymy spektakl „Kłamstwo”, w reżyserii Wojciecha Malajkata. Sztuka opowiada o perypetiach damsko-męskich dwóch zaprzyjaźnionych par małżeńskich. W rolach głównych wystąpią: Joanna Liszowska, Milena Suszyńska, Sambor Czarnota i Piotr Szwedes. Bilety dostępne w kasie kina Lot, w cenie: 60 zł grupowy, 65 zł ulgowy, 70 zł normalny.
Na 12 grudnia przeniesiono koncert znanej i lubianej grupy Stare Dobre Małżeństwo. Artyści wystąpią o godz. 19.00. Bilety do nabycia w kasie kina Lot, w cenie 75 zł.
Kabaret Skeczów Męczących pojawi się w Świdniku 29 stycznia 2021 roku. Wystąpi o godz. 17.30 i 20.15, z programem „Najśmieszniejszy”.
aw

Artykuł przeczytano 106 razy

Last modified: 24 czerwca, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?