poniedziałek, 26 lutego 2024r.

Mój przyjaciel miś

Autor: |

Dwudziestu przedszkolaków stanęło dziś na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury, by wyrecytować dla zgromadzonej publiczności wiersze. Wszystkie teksty łączył jeden wspólny mianownik: temat przewodni, którym były misie.

Wszystko za sprawą XIII edycji Międzyprzedszkolnego Konkursu Recytatorskiego „Mój Przyjaciel Miś”, zorganizowanego przez Przedszkole nr 4 (wchodzące w skład Zespołu Przedszkoli nr 2) oraz fundację Architekci Kultury.

Jury, w składzie: Katarzyna Marjasiewicz (prezes fundacji Architekci Kultury oraz dyrektor Centrum Kultury Gminy Mełgiew), Marcin Woszczewski (dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Rudzie-Hucie), Bożena Zapalska (naczelnik Wydziału Zarządzania Oświatą UM) oraz Joanna Swacha-Broda (kierownik filii nr 2 MPBP), przyznało następujące nagrody:

kategoria 3-4 lata:
1 miejsce – Laura Chwała
2 miejsce – Albert Szulej
3 miejsce – Alicja Kotańska

kategoria 5-6 lat:
1 miejsce – Kamila Stawecka
2 miejsce – Jan Toruń
3 miejsce – Aleksandra Lasota
wyróżnienia – Izabela Skrzetuska, Honorata Zadora, Kornelia Biniek, Nina Rymarz.

– Cieszymy się, że tak licznie przyszliście dziś do Miejskiego Ośrodka Kultury i wysłuchaliście tych pięknych występów i prezentacji. Dziękujemy recytatorom, że włożyli tak dużą pracę w przygotowanie. Wiemy, że wymagało to dużo czasu i energii, a także odwagi – powiedziała Katarzyna Marjasiewicz.

Specjaliści w dziedzinie słowa udzielili dzieciom, a także ich instruktorom, kilku rad, które z pewnością pomogą podczas przygotowań do następnej edycji konkursu. Każdy z młodych recytatorów otrzymał pamiątkowy upominek. Wszyscy obejrzeli również przedstawienie o przygodach Czerwonego Kapturka, przygotowane przez teatr „Kto Tam?”.

– Bardzo dziękuję za udział w dzisiejszym spotkaniu: recytatorom i ich opiekunom, przedszkolakom, a także paniom, które przygotowały to wydarzenie. To była trzynasta edycja konkursu, który, jak sądzę, co roku jest ciekawy i inspirujący – podsumowała Beata Kowalczyk, dyrektor ZP nr 2.

Projekt został dofinansowany ze środków Gminy Miejskiej Świdnik, a honorowy patronat objął burmistrz Waldemar Jakson.

« z 3 »

Artykuł przeczytano 338 razy

Last modified: 22 listopada, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »