piątek, 01 marca 2024r.

Młoda Resovia wygrała memoriał

Autor: |

Młodzi zawodnicy czterech zespołów siatkarskich spotkali się dzisiaj w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 7, żeby rozegrać I Turniej Kadetów im. Krzysztofa Lemieszka. Były to reprezentacje Resovii Rzeszów, TSV Sanok, Metro Warszawa i gospodarze, MKS Avia Świdnik.

– Witam serdecznie przede wszystkim młodych sportowców, bo to oni dzisiaj są najważniejsi. Dziękuję władzom klubu za zorganizowanie tego memoriału i upamiętnienie w ten sposób pamięć mojego zmarłego męża. Krzysztof z góry na was patrzy i kibicuje wam bardzo, bo kochał młodzież wiedząc, że to ona buduje przyszłość siatkówki w Świdniku i całej Polsce. Życzę wam wspaniałych karier sportowych i jak najmniej kontuzji – powitała uczestników turnieju Iwona Lemieszek, wdowa po Krzysztofie Lemieszku.

Turniej otworzył burmistrz Waldemar Jakson: – Jeżeli popatrzeć na życie Krzysztofa Lemieszka, to było to modelowe życie sportowca. Długie lata grał w zespole Avii, a potem był jej trenerem. Jego związki z klubem trwały prawie 40 lat. Co mnie osobiście fascynowało  w jego osobie, to sposób, w jaki podchodził do zawodników. Jedną z najważniejszych rzeczy w sporcie jest wychowanie młodzieży Krzysztof Lemieszek był idealnym wychowawcą, ale też i opiekunem, bo to dwie nierozłączne rzeczy. Na pierwszym miejscu była u niego zawsze dyscyplina, porządek, ciężka praca, systematyczność, bo tylko w ten sposób osiąga się sukcesy.  Potrafił te zasady wcielać w życie, a jednocześnie być przyjacielem, pomagającym zawodników w zaspokajaniu ich pozasportowych potrzeb. Był trenerem – ojcem. O takich trenerów jest już dzisiaj bardzo trudno. Krzysztof Lemieszek był dla nas pewnym ideałem, a wspólnota nie może żyć bez wzorców i ideałów.

W sportowej walce na parkiecie najsilniejsza okazała się drużyna Resovii Rzeszów, górując nad konkurentami zarówno pod względem fizycznym, jak i techniką oraz przygotowaniem taktycznym. Również zawodnikowi Resovii, Oskarowi Budzie, przypadł w udziale tytuł MVP turnieju.

Z pucharem za II lokatę wyjechała do Warszawy drużyna Metra. Trzecie miejsce zajęli młodzi żółto-niebiescy, którzy w zaciętym pojedynku pokonali zespół TSV Sanok.

Obecność pani Iwony Lemieszek nie była jedynym rodzinnym akcentem patrona turnieju. W zespole Avii wystąpił bowiem jego wnuk, Antek Lemieszek. Wraz z panią Iwoną puchary wręczał Kazimierz Patrzała, siatkarz “złotej drużyny” Avii, który ufundował również puchar dla MVP turnieju.

Sponsorami turnieju byli Miasto Świdnik, Lubelski Węgiel Bogdanka, Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej i Przedsiębiorstwo Komunalne Pegimek.

« z 2 »
« z 2 »

Artykuł przeczytano 4218 razy

Last modified: 11 września, 2022

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »