środa, 21 października 2020r.

Mistrzowie ze Świdnika

Autor: |

W dniach 10-11 października w Węgrowie odbyły się Mistrzostwa Polski kadetów młodszych w kickboxingu, w formułach pointfighting i light-contact. W szranki mimo obostrzeń epidemiologicznych stanęły ekipy 27 klubów zrzeszonych w Polskim Związku Kickboxingu. Barwy LKSW Dan reprezentowała dwunastka zawodników, którzy zdobyli łącznie dwa złote, trzy srebrne i siedem brązowych medali.

Pierwszego dnia rozgrywano walki pointfighting. Najlepszą kategorią dla LKSW Dan okazała się do 37 kg kadetów młodszych, w której wystąpiła trójka Danowców i zajęła miejsca od pierwszego do trzeciego!

W walce finałowej Kacper Głowienka pokonał Jana Hawrysza 11:8, a trzecie miejsce po przegranym z Kacprem półfinale zajął Bartosz Sadowski. Warto dodać, że była to najliczniej obsadzona kategoria turnieju (17 zawodników), a wszystkie walki eliminacyjne i ćwierćfinałowe nasi reprezentanci wygrali przed czasem: w pięciu pojedynkach padł wynik 10:0, w szóstym – 11:1.

Również trójka naszych zawodników stanęła na podium kategorii -32 kg, ale tym razem nie udało się zdobyć złota. Drugi był Igor Głowienka, a brązowe medale zdobyli Kacper Kuraś i Olaf Steć. Brąz w kategorii -42 kg zgarnął Maksymilian Szłapa. Drugiego dnia wyniki z pointfighting powtórzyli Igor Głowienka i Kacper Kuraś, zdobywając srebro i brąz w light-contact -32 kg. Brąz wśród dziewcząt -42 kg light-contact wywalczyła Hanna Czubacka.

Jan Hawrysz, po efektownie wygranych dwóch pojedynkach, uległ w półfinale zawodnikowi z Częstochowy. Ten jednak nie miał szans w finale przeciwko Kacprowi Głowience, który zdominował kategorię -37 kg light-contact. Po dwóch walkach wygranych przed czasem przez przewagę techniczną, w półfinale pokonał znakomitego Marsela Castalano z Bartoszyc jednogłośnie na punkty, zaś finał skończył ponownie przed czasem przez RSC – po efektownym kopnięciu rywal nie wyszedł do drugiej rundy. Ten występ przyniósł Kacprowi także statuetkę dla najlepszego zawodnika light-contact.

Na zdjęciu: podium w kategorii -37 kg pointfighting – 1. Kacper Głowienka, 2. Jan Hawrysz, 3. Bartosz Sadowski.