poniedziałek, 20 maja 2024r.

Mistrz kapsli poszukiwany!

Autor: |

Niegdyś królowała na podwórkach miast w całej Polsce. W latach 80. ubiegłego wieku, młodzi ludzie zbierali korki po napojach, wypełniali plasteliną lub parafiną, przyklejali flagi państw (nierzadko wycięte ze szkolnych encyklopedii lub specjalnie w tym celu drukowanych w “Świecie Młodych”). Tak przygotowane “bolidy” startowały w wyścigach na torach wyrysowanych kredą na chodnikach. Uczestnicy zawodów “pstrykali” kapsle i czyj pierwszy trafił na metę, ten wygrywał.

Po latach kultowa gra wraca do Świdnika. 30 maja, w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej, odbędą się rozgrywki w kapsle o Puchar Burmistrza Świdnika. W “Kapsel Cup 2019” może wystartować każdy.
– Zapraszamy do udziału dzieci młodsze, starsze i już dorosłe – zachęca Piotr Jankowski, dyrektor MPBP.
Rozgrywki prowadzone będą w dwóch kategoriach: amatorskiej – do 14 lat i zawodowej – od 15. roku życia. Trasa wyścigu zostanie wytyczona na korytarzach i w pomieszczeniach świdnickiej biblioteki. Start zawodów o godz. 15.00.
Dla osób, które nie wiedzą, jak przygotować kapsel do zawodów, zorganizowane będą warsztaty. Poprowadzą je znawcy tematu: Jan Mazur, redaktor naczelny Głosu Świdnika oraz Grzegorz Doroba, rajdowiec, pasjonat WueSeK.
Regulamin oraz karty zgłoszeń można znaleźć na stronie www.bibliotekaswidnik.pl oraz w siedzibie biblioteki przy ul. Niepodległości 13, tel. 81 751 28 04 . Zapisy do 29 maja.

rp

Artykuł przeczytano 2092 razy

Last modified: 23 maja, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content