sobota, 24 lutego 2024r.

Miejskie działki czekają

Autor: |

Ceny wywoławcze rozpoczynają się od nieco ponad 217 tys. zł. Wszystkie działki są zlokalizowane w północno – wschodniej części Świdnika. Jeszcze są własnością Urzędu Miasta, choć ratusz już rozpoczął poszukiwanie dla nich nowych właścicieli.

W ostatnich latach Świdnik przeżywa prawdziwy boom mieszkaniowy. Na terenie miasta regularnie powstawały nowe bloki i domy, choć nigdy nie było ich tak dużo jak w ostatnim czasie.

– Z naszych szacunków wynika, że w ciągu kilku najbliższych lat w mieście powstanie około tysiąc nowych mieszkań – mówi Marcin Dmowski, zastępca burmistrza Świdnika. – Dla nas to świetna wiadomość. Widać, że potencjał miasta doceniają deweloperzy i mieszkańcy, którzy chętnie się u nas osiedlają.

Nowe bloki budują się w okolicy ul. Klonowej. Inwestycję prowadzi firma Mak-dom. W tej chwili realizuje już VII etap budowy osiedla Polesie. Docelowo w sąsiedztwie ul. Św. Brata Alberta mają powstać cztery budynki. Pierwszy, czteropiętrowy, zostanie oddany w ostatnim kwartale przyszłego roku.

Na wschodzie miasta swoją inwestycję kończy Spółdzielnia Mieszkaniowa. W tym samym rejonie ruszyła kilka tygodni temu budowa bloków w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. Na tym jednak nie koniec. W minionym roku, w rejonie ul. Gen. Roweckiego „Grota” dwie działki kupiła lubelska firma TTS Development. Firma planuje powstanie czterech trzypiętrowych budynków. Otrzymała już pozwolenie na budowę.

Nowe bloki powstaną również na terenie zielonym między ul. Klonową i osiedlem TBS. Atrakcyjną działkę blisko centrum, kupiła od miasta także lubelska firma Wikana. Zapłaciła za nią rekordową cenę w dziejach Świdnika – 8,2 mln zł.

– Budowę planujemy rozpocząć w przyszłym roku. W chwili obecnej zleciliśmy prace projektowe w związku z czym projekt zagospodarowania terenu nie ma ostatecznego kształtu – informowała pod koniec minionego roku Agnieszka Maliszewska, dyrektor ds. inwestycji w firmie Wikana.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że na obszarze między osiedlami Brzeziny II i Brzeziny – Kalina planowana jest budowa około 400 mieszkań oraz drogi dojazdowej do budynków.

Nie tylko bloki

Na terenie Świdnika, oprócz bloków, powstają również domy jednorodzinne. Takich inwestycji jest również coraz więcej. Kolejne będą mogły powstać w rejonie ul. Krańcowej, w północno – wschodniej części miasta.

– Dysponujemy w tym obszarze działkami, które w planie zagospodarowania przestrzennego są przeznaczone pod budownictwo jednorodzinne i w najbliższym czasie będziemy szukać dla nich nowych właścicieli – mówi M. Dmowski.

Chodzi o pięć działek. Najmniejsza, o powierzchni 1086 mkw., jest położona przy ul. Miętowej 1.  Jej cena wywoławcza to 217,2 tys. zł. Kolejna, zlokalizowana przy ul. Kminkowej 4 ma 1200 mkw. i została wyceniona na 240 tys. zł.

Działka o powierzchni 1260 mkw., położona przy ul. Anyżowej 3, będzie kosztować minimum 252 tys. zł, natomiast kolejna, nieco większa, zlokalizowana przy ul. Kminkowej 3 została wyceniona na 288,2 tys. zł. Największa z miejskich działek w tym rejonie ma ponad 2,2 tys. mkw. i jest wyceniona na 453,6 tys. zł.

Do końca marca o nabycie działek mogą się starać osoby, którym przysługuje prawo pierwokupu. Jeśli nie zdecydują się zostać ich właścicielami, wówczas wszystkie będą wystawione do przetargu.

kal

 

 

Artykuł przeczytano 3104 razy

Last modified: 21 lutego, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »