czwartek, 02 grudnia 2021r.

Medale świdnickich pływaków

Autor: |

W niedzielę, 14 listopada, na pływalni „Park Avia”, młodzi pływacy rywalizowali podczas Mistrzostw Województwa Lubelskiego Dzieci 10 – 11 lat. Do walki stanęli sportowcy piętnastu klubów pływackich z całego regionu, aby sprawdzić się w 20 konkurencjach. Świdnik reprezentowali zawodnicy MKS Avia.

W klasyfikacji medalowej najlepszy okazał się klub UKS „Orka” Zamość, równie dobrze popłynęli zawodnicy KS „Wisła” Puławy, trzecie miejsce w klasyfikacji uzyskali pływacy z MTP „Lublinianka”. Młodzi sportowcy z Avii zdobyli dwa srebrne medale oraz jeden brązowy.

Srebro wywalczyła Patrycja Tatara płynąc stylem dowolnym na 50 metrów w kategorii wiekowej 10 lat. Drugi srebrny medal zdobył Maciej Jabłoński w konkurencji 200 metrów stylem zmiennym w kategorii 11 lat. Brązowy medal przypadł również Maciejowi Jabłońskiemu za 100 metrów stylem grzbietowym.

– To były pierwsze od 8, może nawet 10 lat zawody, które udało nam się zorganizować dzięki życzliwości władz klubu i Parku Avia. Przed wybudowaniem nowych obiektów nie było do tego odpowiedniej bazy, przede wszystkim basenu. To pierwszy z pozytywnych aspektów wydarzenia, drugi jest taki, że nasi młodzi zawodnicy osiągnęli wyniki, przewyższające nasze oczekiwania, gdyż, szczerze mówiąc nie liczyliśmy na medale.  Sekcja pływacka powoli wraca na szersze wody, ponieważ w rozegranych dzień wcześniej zawodach Ligi Wojewódzkiej w Lublinie, 12-latek, Tymoteusz Sawka został najlepszym zawodnikiem zwyciężając na 200 metrów stylem dowolnym. Jako sekcja pływacka MKS Avia, którą jesteśmy od marca, współpracujemy ściśle z Parkiem Avia. Jego pracownicy posiadający bogatą wiedzę i  doświadczenie zawodnicze z przeszłości, tacy jak: Kamila Sadło, Przemek Lis i Patryk Lis, Sebastian Wasil  czy Emil Krzykała, nie tylko uczą dzieci pływać, ale również wyłuskują dla nas potencjalne talenty – mówi Waldemar Wasil, kierownik sekcji pływackiej MKS Avia. 

Artykuł przeczytano 393 razy

Last modified: 15 listopada, 2021

Registration

Zapomniałeś hasło?