poniedziałek, 10 maja 2021r.

Mechanicy wygrali najwyżej!

Autor: |

W miniony wtorek rozpoczęła się rywalizacja w ramach Piłkarskiej Amatorskiej Branżowej Ligi Orlikowej w Świdniku. Do rozgrywek zorganizowanych przez stowarzyszenie Manufaktura Futbolu zgłosiło się dwanaście drużyn. Ligę PABLO objął honorowym patronatem burmistrz Waldemar Jakson, a jest ona finansowana ze środków Budżetu Obywatelskiego Gminy Miejskiej Świdnik. Oficjalnym partnerem rozgrywek jest Szkoła Podstawowa nr 5, czyli gospodarz Orlika, na którym toczy się rywalizacja.

– Piłka nożna to taki sport, który może uprawiać praktycznie każdy. Stąd zrodził się pomysł utworzenia ligi branżowej. Na pewno będzie ciekawie i nie zabraknie emocjonujących meczów. Na boisku spotkają się ludzie na co dzień uprawiający bardzo różne profesje. Przekonamy się jak „kiwa” wikary, czy muzycy zagrają „jak z nut”, a budowlańcy będą „murować” dostęp do własnej bramki. Jednak liczyć się będzie przede wszystkim dobra zabawa i rywalizacja w duchu zasad „fair play”. Współzawodnictwo na boisku Orlik przy Szkole Podstawowej nr 5 w Świdniku potrwa do połowy czerwca. Zapowiadają się nie lada emocje – przekonuje Jacek Kosierb, prezes stowarzyszenia Manufaktura Futbolu w Świdniku.
Tak właśnie było w meczach pierwszej kolejki. Spośród czterech rozegranych spotkań grupy „open” najwyższą wygraną na inaugurację może się pochwalić ekipa Mechanicy Zdunek Service, która drużynie Uczniowie FC Wahadłowi zaaplikowała aż osiem goli nie tracąc przy tym ani jednego. Hat-tricka w tym spotkaniu na swoje konto zapisał kapitan drużyny Grzegorz Mazur. Sporo musieli się napocić faworyci rozgrywek. Piekarze Adampol Team z Krystianem Jociem na czele tylko 3:2 zwyciężyli Handlowców Creatio Team. Natomiast pierwsza bramka w sezonie padła w starciu Budowlańców LSW z Muzykami Orlik Skład. „Złotego” gola na wagę trzech punktów dla muzyków zdobył ich kapitan Bartłomiej Musiatowicz. W grupie „35+” Awiatorzy PZL Świdnik Leonardo aż 8:1 pokonali Służbę Liturgiczną. Ostre strzelanie rozpoczął kierownik drużyny Ludwik Kawalec, a potem między innymi hat-tricka zaliczył Kamil Cieśla. Wyniki kolejki można znaleźć korzystając z linku www.manufakturafutbolu.futbolowo.pl
Na zdjęciu drużyna Mechanicy Zdunek Service
fot. Lokalny Przegląd Piłkarski

Artykuł przeczytano 167 razy

Last modified: 30 kwietnia, 2021

Registration

Zapomniałeś hasło?