poniedziałek, 26 lipca 2021r.

Maturzyści ze świadectwami

Autor: |

Od godziny 8.30 uczniowie, którzy w maju zdawali egzamin dojrzałości, mogą już sprawdzać swoje wyniki. W całej Polsce do matury przystąpiło 273 419 tegorocznych absolwentów. Pozytywny wynik otrzymało 203 593 z nich. Poprawka w sierpniu czeka 48 366 osób, natomiast 21 460 nie zdało więcej niż jednego przedmiotu.

W tym roku maturzyści obowiązkowo pisali egzamin z trzech przedmiotów: języka polskiego, matematyki oraz języka obcego. W związku z rozporządzeniem wydanym przez Ministra Edukacji Narodowej, zrezygnowano z części ustnej oraz obowiązkowego, czwartego przedmiotu na poziomie rozszerzonym.

Absolwenci liceum jako przedmiot dodatkowy najczęściej wybierali język angielski (65%). Popularnością cieszyły się też: matematyka (28%), język polski (27%), biologia (22%), geografia (19%), chemia (14%), historia (9%) i fizyka (8%). Z kolei absolwenci technikum najczęściej decydowali się na: j. angielski (46%), matematykę (25%), geografię (19%), j. polski (10%), biologię (6%), fizykę (5%), informatykę (4%) albo historię (3%). Wśród licealistów egzamin dojrzałości zdało 81%, natomiast wśród uczniów technikum – 64%.

Matura w woj. lubelskim

W województwie lubelskim do matury przystąpiło 16 046 osób, w tym również absolwenci szkół w Świdniku: I i II LO, PCEZ oraz ZS nr 1. Wiadomo już, że długimi wakacjami może spokojnie cieszyć się 11 728 osób. 2 763 przystąpi do sesji poprawkowej w sierpniu, natomiast 1 555 nie zdało egzaminu z więcej niż jednego przedmiotu.

Świdniczanie ze świadectwami

Towarzyszyliśmy dziś absolwentom II Liceum Ogólnokształcącego podczas odbioru świadectw dojrzałości. Gratulacje i życzenia dalszych sukcesów płynęły od nauczycieli oraz dyrekcji liceum.

– Serdecznie gratulujemy wam i nauczycielom, którzy was przygotowywali. Cieszymy się z waszego sukcesu i determinacji w dążeniu do celu. Z uwagą będziemy śledzić wasze dalsze losy – powiedział Mirosław Król, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1, do którego należy liceum.

– Jesteśmy dumni z naszych uczniów i bardzo zadowoleni z wyników, które otrzymali. Zdali niemal wszyscy. Jedną osobę czeka poprawka w sierpniu – dodaje Monika Szymaniak, wicedyrektor II LO.

Szczegółowe informacje na temat wyników uzyskanych przez absolwentów wszystkich świdnickich podamy wkrótce.

Artykuł przeczytano 374 razy

Last modified: 5 lipca, 2021

Registration

Zapomniałeś hasło?