poniedziałek, 15 sierpnia 2022r.

Maturzyści odebrali świadectwa

Autor: |

Absolwenci szkół ponadpodstawowych mogą już odetchnąć z ulgą. Dziś poznali wyniki egzaminu dojrzałości.

W maju w całej Polsce do matury przystąpiło 268 257 obywateli Polski i 34 obywateli Ukrainy. W części pisemnej wszyscy obowiązkowo zdawali język polski, matematykę i wybrany język obcy nowożytny. Każdy miał też obowiązek napisać egzamin z jednego przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym. Wśród polskich uczniów pozytywny wynik otrzymało 209 837 osób, a wśród ukraińskich – 18. Ci, którym powinęła się noga mają prawo do poprawienia wyników w sierpniu.

Matura w woj. lubelskim

W naszym województwie maturę napisało 15 799 tegorocznych absolwentów, a zdało 12 194. 8 379 to maturzyści, którzy ukończyli licea ogólnokształcące, 3 812 – technika, a 3 – szkoły branżowe II stopnia.

Wśród przedmiotów rozszerzonych największym zainteresowaniem cieszyły się: matematyka (4 219 osób), angielski (10 148), biologia (2 689), chemia (1 409), fizyka (1 184), geografia (3 751) i wiedza o społeczeństwie (1 052).

Świdniczanie odebrali świadectwa

Tradycyjnie towarzyszyliśmy absolwentom II Liceum Ogólnokształcącego w najważniejszym dla nich dniu. Świadectwa wręczyły im Monika Szymaniak, wicedyrektor II LO oraz wychowawczynie.

– Chciałabym pogratulować Wam wyników, osiągnięć i ciężkiej pracy, którą włożyliście. Na wielu zaświadczeniach jest sto procent nie tylko z jednego egzaminu. To naprawdę bardzo budujące. Pokazuje, że warto pracować i uczyć się, bo to przynosi efekt. Jest sporo zaskakujących wyników, które nas ucieszyły. Myślę, że otworzą przed Wami drzwi do kariery i rozwoju zawodowego, czego serdecznie Wam życzę – powiedziała Monika Szymaniak, wicedyrektor II LO. Dodała: – Korzystając z okazji chciałabym przypomnieć o możliwości ubiegania się o stypendium Burmistrza Miasta Świdnik.

W powiecie świdnickim do egzaminu  dojrzałości przystąpiło łącznie 331 absolwentów, a zdało go 228. Szczegółowe informacje na temat wyników uzyskanych przez absolwentów wszystkich świdnickich podamy wkrótce.

af

« z 2 »

Artykuł przeczytano 1884 razy

Last modified: 5 lipca, 2022

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »