poniedziałek, 20 maja 2024r.

Maszeruj szlakiem Lalka

Autor: |

Za dwa tygodnie ze Świdnika wyruszy IV Marsz Szlakiem Józefa Franczaka ps. Laluś, upamiętniający ostatniego partyzanta RP. Uczestnicy odwiedzą miejscowości z nim związane, czyli Majdan Kozic Górnych i Paski. Zapisy przyjmowane są do 12 października.

– Do udziału zachęcamy nie tylko miłośników historii. Marsz to również promocja aktywnych form wypoczynku i ochrony środowiska. Trasa liczy ok. 30 km. W dużej mierze wiedzie leśnymi i polnymi ścieżkami. Idziemy w tempie turystycznym, są przerwy na odpoczynek – mówi Michał Kamela ze Stowarzyszenia Zwykłego Marsz Szlakiem Józefa Franczaka ps. Laluś, komendant świdnickiego marszu.
Każdy z uczestników otrzyma pakiet startowy, w skład którego wejdą koszulka lub bluza, gadżety z logo marszu oraz materiały o „Lalusiu” i żołnierzach niezłomnych. W Kozicach na uczestników będzie czekał poczęstunek przygotowany przez Marka i Barbarę Franczaków, zaś na zakończenie, w Piaskach, będzie można posilić się flakami. Organizatorzy zapewniają transport w drodze powrotnej.
Wypełnioną kartę zgłoszenia, która dostępna jest na facebookowym profilu stowarzyszenia należy przesłać pod adres: Stowarzyszenie Zwykłe Marsz Szlakiem Józefa Franczka ps. Laluś, ul. Kosynierów 15/67, 21-040 Świdnik lub w wersji elektronicznej, na mail: marszszlakiemlalusia@gmail.com. Osoby niepełnoletnie muszą przedstawić pisemną zgodę rodziców.
Organizatorzy imprezy: Stowarzyszenie Zwykłe Marsz Szlakiem Józefa Franczaka ps. Laluś, Lubelska Organizacja Wojewódzka LOK, Jednostka Strzelecka 2063 Świdnik im. sierż. Józefa Franczaka ps. Lalek oraz Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych. Patronat honorowy: Waldemar Jakson, burmistrz Świdnika, Michał Cholewa, burmistrz Piask.
aw

Program 19 października:
7.00 – msza św. w intencji J. Franczaka i innych żołnierzy II konspiracji w kościele pw. NMP Matki Kościoła
8.00 – wymarsz (spod kościoła)
8.40 – złożenie kwiatów i zapalenie zniczy przy pomniku w Lesie Krępieckim
11.20 – partyzancki poczęstunek
12.30 – zapalenie zniczy w miejscu śmierci Józefa Franczaka
16.00 – złożenie kwiatów i zapalenie zniczy na grobie i przy pomniku „Lalusia” w Piaskach
16.30 – poczęstunek
18.00 – zakończenie marszu

Artykuł przeczytano 3600 razy

Last modified: 2 października, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content