sobota, 24 lutego 2024r.

Mastersi przywieźli medale

Autor: |

Zawodnicy Stowarzyszenia Pływacko-Sportowego ” Masters Avia Świdnik” wzięli udział w Zimowych Otwartych Mistrzostwach Polski Masters w Pływaniu, które odbyły się w Poznaniu na basenie Termy Maltańskie. Do startów zgłosiło się 450 zawodników z 86 klubów z całej Polski.

– Konkurencja była bardzo mocna. Padło 56 rekordów Polski w różnych konkurencjach, dwa rekordy Europy i jeden Rekord Świata. Świdnicką ekipę tworzyli: Przemysław Lis, Tomasz Sitkowski, Paweł Wółkiewicz, Rafał Zielonka i Cezary Lipiński – mówi Tomasz Sitkowski.
Nasi pływacy startowali w 23 konkurencjach. Zdobyli 17 medali: 2 złote, 9 srebrnych i 6 brązowych. Były też czwarte, piąte i szóste miejsca. Poza indywidualnymi startami płynęli w dwóch sztafetach. Zajęli trzecie miejsce w sztafecie 4x50m stylem dowolnym poprawiając zeszłoroczny czas sztafety i 5 miejsce w sztafecie 4x50m stylem zmiennym, w której też poprawili swój dotychczasowy rekord. Jednak konkurencja była zbyt mocna, by pokusić się o zdobycie medalu.
Wisienką na torcie był poprawiony przez Cezarego Lipińskiego rekord Polski na 1500m stylem dowolnym w kategorii F (50-55lat).

– To ogromny sukces naszego kolegi, bo wiemy jak ciężko pływa się tę konkurencję i ile trzeba poświęcić czasu i energii na przygotowanie się do tego dystansu. Cezary dał radę. 
Chcieliśmy bardzo podziękować Waldemarowi Jaksonowi, Burmistrzowi Miasta Świdnik, Adamowi Żurkowi, prezesowi MKS Avia i dyrekcji Parku Avia za wsparcie w budowie i rozwoju naszego stowarzyszenia – kończy Tomasz Sitkowski.

Artykuł przeczytano 1351 razy

Last modified: 1 stycznia, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »