środa, 06 grudnia 2023r.

Marszem oddali cześć bohaterowi

Autor: |

W ostatnią sobotę odbyła się 8 już edycja marszu ku czci ostatniego poległego w boju żołnierza wyklętego, sierżanta Józefa Franczaka, który zorganizowany został przez Stowarzyszenie Zwykłe Marsz Szlakiem Józefa Franczaka ps. „Laluś” oraz Urząd do Spraw Kombatantów i Osób represjonowanych.

Jak co roku marsz zgromadził liczną grupę śmiałków gotowych zmierzyć się z wyzwaniem jakim jest przejście około 30-kilometrowego szlaku. Uczestnicy wyruszyli ze Świdnika, po mszy św. odprawionej w kościele NMP Matki Kościoła. Wśród punktów gdzie na dłużej się zatrzymali były: pomnik sierżanta „Lalusia” przy Rondzie Żołnierzy Wyklętych, mogiła ofiar okupantów niemieckich z II wojny światowej w Lesie Krępieckim, dom syna sierżanta Franczaka w Majdanie Kozic Górnych oraz dom w okolicy którego zginął. Marsz zakończył się przy grobie i pomniku Józefa Franczaka w Piaskach.

– Na listę zapisało się ponad 70 uczestników, ale kilka osób dołączyło do nas na szlaku. Cieszymy się, że co roku tak duża grupa bierze udział w tym wydarzeniu jak również z tego, że dopisała pogoda. Myślę, że godnie uczciliśmy przypadającą na 21 października 60 rocznicę śmierci Józefa Franczaka – mówi Paweł Skrok, prezes stowarzyszenia.

Fot: Leszek Bubicz

Artykuł przeczytano 176 razy

Last modified: 23 października, 2023

WordPress PopUp Plugin

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »