piątek, 26 lutego 2021r.

“Mały ZUS” dla przedsiębiorców

Autor: |

Przedsiębiorcy, którzy chcą w tym roku opłacać obniżone składki na „małym ZUS”, muszą pamiętać  o terminowym złożeniu dokumentów rozliczeniowych. Bez nich ulga nie zadziała.

„Mały ZUS” to opłacanie składek na ubezpieczenia społeczne obliczonych od dochodu firmy z ubiegłego roku. Mogą z niego korzystać właściciele firm, których przychód w poprzednim roku nie przekraczał 120 tys. zł.

– Zakład Ubezpieczeń Społecznych przyjmował nowe zgłoszenia do „małego ZUS” przez cały styczeń. W naszym województwie chęć opłacania obniżonych składek zadeklarowało dotychczas ok. 14 tys. przedsiębiorców.  Muszą oni  jeszcze złożyć odpowiednie dokumenty rozliczeniowe za pierwszy miesiąc opłacania niższych składek, żeby potwierdzić prawo do ulgi na ten rok – informuje Małgorzata Korba, rzecznik ZUS w woj. lubelskim.

Przedsiębiorcy zgłaszający do ubezpieczeń tylko siebie, wraz z dokumentami rozliczeniowymi za styczeń przekazują do 10 lutego deklarację „ZUS DRA część II”. Natomiast ci, którzy ubezpieczają też inne osoby, wysyłają dokumenty do 15 lutego, dołączając imienny raport miesięczny „ZUS RCA część II”. W wyliczeniu nowych składek na ten rok pomoże kalkulator na stronie internetowej ZUS.

ow

Artykuł przeczytano 90 razy

Last modified: 9 lutego, 2021

Registration

Zapomniałeś hasło?