środa, 19 czerwca 2024r.

Magiczny koncert

Autor: |

Trzech jazzowych dżentelmenów oczarowało wczoraj świdnicką publiczność. Ścierański, Raduli i Kuczyński to wybitni i bardzo doświadczeni muzycy, którzy przez wiele lat grali z najlepszymi artystami w Polsce, ale także z wieloma zagranicznymi.

Ilość płyt, na których artyści zagrali, jest trudna do policzenia. Jeżeli można jednym słowem określić ich muzykę, to najlepszym byłoby „kolorowa”, ponieważ ich muzyka skrzyła się mnóstwem barw. Gatunkowo można ją określić jako jazz rock, ale panowie wzbogacali ją wieloma innymi inspiracjami, np. elementami hiszpańskimi w utworze „Message To Spain” czy orientalnymi w „Pustynnej burzy”. Wszystkie utwory grane podczas koncertu były kompozycjami Krzysztofa Ścierańskiego, ale każdy z muzyków dodawał swoją wrażliwość i interpretację.

– Jazz to moja pasja i hobby, a muzyka rockowa to mój chleb powszedni – powiedział w pewnym momencie występu Marek Raduli.

Z takich różnych doświadczeń wynikało, że ich muzyka często pulsowała funkowym rytmem i była pełna rockowej energii, by za chwilę zabrzmieć liryczną jazzową balladą. A wszystko łączyło się spójnie w jedną całość, ponieważ artyści w swoich improwizacjach doskonale się rozumieli. Grają przecież ze sobą od lat, choć czasem w różnych składach.

Atmosfera koncertu była znakomita. Dość kameralne, plenerowe miejsce, było wypełnione do końca, a wianuszek widzów otaczał Zaułek Poetów. Znakomici instrumentaliści, z szacunkiem dla muzyki i publiczności, a z dystansem i humorem wobec siebie, sprawili, że to spotkanie wielu zapamięta na długo.

Wydarzenie zorganizowała Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w ramach projektu „Sztuka aktywna”, finansowanego ze środków Świdnickiego Budżetu Obywatelskiego. Honorowy patronat nad koncertem objął burmistrz Marcin Dmowski.

mk

Artykuł przeczytano 124 razy

Last modified: 6 czerwca, 2024

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content