środa, 19 czerwca 2024r.

Lipiec bez fajerwerków

Autor: |

Port lotniczy zanotował najlepszy w tym roku, miesięczny wynik, jeśli chodzi o liczbę obsłużonych pasażerów. Było ich 34 794, przy rekordowych dotychczas 33 416 w maju. W dalszym ciągu jednak są to liczby, które nie mogą konkurować z ubiegłorocznymi.

W lipcu 2018 r. przez lotnisko przewinęło się 42 889 podróżnych, czyli o 24 procent więcej niż w tym roku. Podobnie przedstawia się statystyka wykonanych operacji lotniczych. W minionym miesiącu przeprowadzono ich 446, rok wcześniej 522.
W ciągu 7 miesięcy z usług PLL skorzystało 201 649 osób. Statystycznie daje to liczbę około 350 tys. pasażerów na koniec roku, jednak ostatnie pozytywne zmiany w rozkładzie lotów dają nadzieję na lepszy wynik.
Ryanair i TUI zapowiadają utrzymanie w sezonie zimowym rejsów do Dublina i Antwerpii.  Już od 27 października ruszy nowe, poranne połączenie z Lublina do Warszawy realizowane prze linie lotnicze LOT, które będzie obsługiwane 4 razy w tygodniu – w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki. Dodatkowe przyloty do Lublina będą odbywały się w poniedziałki, środy, czwartki i niedziele.
Długoterminowe plany zdradziło biuro podróży Neckermann, które w lecie przyszłego planuje uruchomienie lotów czarterowych do tureckiej Antalyi i bułgarskiego Burgas. Do Turcji polecimy od 10 czerwca do końca sierpnia, na pokładzie samolotów tamtejszego przewoźnika, Corendon Airlines, raz w tygodniu, w środy. Do Burgas zabierze nas, od 12 czerwca, Bulgarian Air Charter, tym razem w piątki.
Uruchomienie obu połączeń zależy jednak od zainteresowania biletami indywidualnych pasażerów, gdyż Neckermann nie planuje przewożenia do Turcji i Bułgarii zorganizowanych grup turystów.
jmr

Artykuł przeczytano 1484 razy

Last modified: 7 sierpnia, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content