piątek, 23 lutego 2024r.

Leśny ogród zabaw

Autor: |

Miejsce wypoczynku, a przede wszystkim ogród pełen ścieżek edukacyjnych oraz urządzeń pomagających rozwijać się małym świdniczanom. Na osiedlu Adampol powstaje wyjątkowa przestrzeń dla najmłodszych.

Adampol jest najstarszym osiedlem w mieście, gdzie swoje miejsce na ziemi znalazło wielu świdniczan. Na jego obszarze znajduje się plac zabaw zlokalizowany przy przedszkolu wchodzącym w skład kompleksu placówek oświatowych przy al. Wojska Polskiego. Dotąd jednak brakowało ogólnodostępnego miejsca, gdzie maluchy mogłyby bezpiecznie poznawać świat. Wkrótce sytuacja ulegnie zmianie. Przy ul. Wrzosowej, w sąsiedztwie lasu Rejkowizna, powstaje ogród zabaw. To pierwsza tego rodzaju inwestycja w tej części Świdnika.

– Udało się wreszcie ruszyć z pracami. Ogród będzie sąsiadował z lasem. Można powiedzieć, że będzie na niego otwarty. Z drugiej strony znajduje się ulica, dlatego dla bezpieczeństwa bawiących się w nim dzieci teren zostanie ogrodzony. Plac będzie również monitorowany – wyjaśnia Marcin Dmowski, zastępca burmistrza.

Wykonawca rozpoczął już montaż urządzeń. Bawialnia „pod chmurką” zostanie wyposażona w kładki, drabinki, elementy do wspinaczki, huśtawkę i mostek. Dodatkowo na jej terenie znajdzie się ścieżka bosych stóp oraz urządzenia edukacyjne prezentujące faunę i florę. Nie zabraknie też miejsca na rośliny, ławki czy oświetlenie.

– Przy realizacji tego projektu pomagają nam leśnicy. Udostępniają materiały edukacyjne, które wzbogacą ogród – dodaje M. Dmowski.

Koszty inwestycji to 150 tys. zł. Przedsięwzięcie realizuje Garden Concept Architekci Krajobrazu z Lublina.
af

Artykuł przeczytano 2490 razy

Last modified: 1 kwietnia, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »