poniedziałek, 02 października 2023r.

Absolwenci podstawówek poznali wyniki egzaminu

Autor: |

Centralna Komisja Egzaminacyjna podała wyniki egzaminów, które w maju zdawała młodzież kończąca naukę w szkole podstawowej. W całej Polsce sprawdzian wiedzy z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego napisało ponad 502 tys. uczniów. Ósmoklasiści uzyskali średnio: z polskiego 60%, z matematyki 57%, z angielskiego 67%.

W naszym mieście do egzaminu przystąpiło 460 uczniów. Z języka polskiego uzyskali średnio 65%, z matematyki 67%, z angielskiego 79% (wybrało go 459 osób, jedna zdawała język hiszpański). Nasza młodzież może się więc pochwalić lepszą oceną niż wynosi średnia krajowa, ale też wojewódzka (polski 61%, matematyka 56%, angielski 64%) i powiatowa (polski 64%, matematyka 62%, angielski 71%).

W Szkole Podstawowej nr 3 wyniki przedstawiają się następująco: średnia z języka polskiego to 57% (5 stanin), z matematyki 58% (5 stanin), z angielskiego 71% (6 stanin).

– Jesteśmy zadowoleni z wyników uzyskanych przez naszych uczniów. Wyniki procentowe z matematyki i języka angielskiego są wyższe niż w województwie i w kraju. Szczególnie cieszy nas wynik z języka angielskiego, który jest zdecydowanie lepszy niż uzyskany w roku ubiegłym – wyjaśnia Leszek Kalicki, dyrektor SP nr 3.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 z języka polskiego osiągnęli średnio 62%, z matematyki 69%, z języka angielskiego 70%.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni. Kolejny rok potwierdza wysokie wyniki z matematyki, dające 7 stanin. Języki polski i angielski to stanin 6. Gratulujemy uczniom i rodzicom. Podziękowania i wyrazy uznania składamy nauczycielom – mówi Krystyna Zarosińska, wicedyrektor ZSO nr 1.

Dobre wyniki zanotowała Szkoła Podstawowa nr 5: język polski 67%, matematyka 68%, język angielski 80%.

– Według mojej oceny są to znakomite wyniki, plasujące naszą szkołę w 7 staninie, czyli wśród najlepszych placówek kraju, województwa, powiatu i naszego miasta. Wyższe wyniki niż my ma tylko 11% szkół w skali kraju. A musimy pamiętać, że jesteśmy zwykłą rejonową szkoła ogólnodostępną z oddziałami integracyjnymi. Wśród naszych ósmoklasistów byli uczniowie, którzy uzyskali wyniki po 100% ze wszystkich przedmiotów. Dlatego gratuluję wyników przede wszystkim ósmoklasistom, oczywiście nauczycielom, ale też rodzicom. Życzę wszystkim udanych wakacji – mówi Tomasz Szydło, dyrektor SP nr 5.

Najlepsze wyniki w Świdniku uzyskała Szkoła Podstawowa nr 7. Młodzież zdała egzamin z polskiego na średnio 71%, z matematyki na 72%, z angielskiego na 87%.

– Wyniki są satysfakcjonujące, ze wszystkich przedmiotów lokują nas w 8 staninie. Na pewno będziemy wszystko analizowali, by w przyszłym roku zawalczyć o jeszcze wyższe. Gratuluję uczniom i nauczycielom, którzy ciężko pracowali, by osiągnąć sukces. Jesteśmy z nich dumni  – podkreśla Piotr Bogusz, dyrektor SP nr 7.

aw

Artykuł przeczytano 2444 razy

Last modified: 5 lipca, 2022

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »