środa, 19 czerwca 2024r.

Lekcja z mistrzyniami

Autor: |

Jak to się stało, że pokochały sport i jak łączą swoje dyscypliny z życiem rodzinnym? W ilu mistrzostwach brały dotąd udział, jak radzą sobie z popularnością i czy w ich rodzinie są inni sportowcy? To tylko kilka pytań, które zadali w ubiegły piątek uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 Karolinie Kołeczek i Malwinie Kopron, reprezentantkom Polski na Mistrzostwach Świata w Lekkoatletyce w Doha.

Wizyta zawodniczek była okazją do zajrzenia za kulisy sportowego świata. Młodzież przekonała się, jak ważne w osiągnięciu sukcesu są systematyczność, pokora, wiara we własne umiejętności oraz treningi. Bohaterki spotkania opowiedziały, jak zaczęła się ich przygoda z lekkoatletyką i kto zaszczepił w nich tę pasję. Zdradziły też, jak wyglądają ich ćwiczenia i ile czasu im poświęcają.
– W okresie przygotowawczym jeden trening trwa nawet do trzech godzin. Zdarza się więc, że poświęcam im 6 godzin dziennie. Tak naprawdę to ciężka praca – powiedziała Malwina Kopron, lekkoatletka specjalizująca się w rzucie młotem, która na co dzień występuje w barwach AZS UMCS Lublin.
O swoich przygotowaniach do zawodów opowiedziała również Karolina Kołeczek, która zajęła 11 miejsce w biegach płotkarskich na tegorocznych Mistrzostwach Świata w Doha: – Mi również, czy to w okresie przygotowawczym, czy startowym trening zajmuje około 6 do 7 godzin. Ćwiczę dwa razy dziennie. Kiedy mam wolny czas, przeznaczam go na regenerację, która również jest częścią naszego treningu. A więc na wszystkie zabiegi fizjoterapeutyczne, masaże czy odnowę biologiczną. Musimy o siebie dbać, bo to nasza praca. Zwracamy uwagę na zdrowie i formę, by dobrze zakończyć sezon.
Wielokrotne zdobywczynie sportowych trofeów, także ze Świdnika wróciły z wyjątkową pamiątką. Zawodniczki otrzymały medale Przyjaciela Szkoły. Wręczyli je Ewa Jankowska, sekretarz miasta oraz dyrektor SP nr 5, Tomasz Szydło.
– Gratuluję osiągnięć i życzę kolejnych sukcesów – powiedziała E. Jankowska.
Lekkoatletki również przygotowały dla świdniczan niespodziankę w postaci pamiątkowej koszulki z mistrzostw. Uczniowie mogli też liczyć na autograf i zdjęcia z zawodniczkami. Nie zabrakło też chętnych do przetestowania młota, którym rzuca Malwina Kopron.
Spotkanie poprowadził Grzegorz Martyniuk, nauczyciel z SP nr 5. Organizatorem wydarzenia była Szkoła Podstawowa nr 5, zaś współorganizatorem Miejsko-Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Świdniku.
af

Artykuł przeczytano 1594 razy

Last modified: 15 października, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content